Додому > Культура > З’їхалися до Підгірців діти…

З’їхалися до Підгірців діти…

У червні з благословення правлячого архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії владики Михайла Колтуна та за пропозицією катехитичної комісії єпархії у Підгірцях на парафії Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ і святого Йосифа відбувся з’їзд дітей, катехитів з усієї єпархії. Участь у цьому заході взяли також і батьки дітей. Це була чудова молитовна подячна зустріч з нагоди закінчення навчального року у катехитичних школах єпархії. За інформацією катехитичної комісії до Підгірців приїхали 500 дітей.

– Хлопчики і дівчатка прибули з парафій усієї єпархії, розповідає настоятель підгорецького храму отець Тарас Дзьоба. – Наша парафія всіх їх радо зустріла. На жаль, не всі змогли приїхати. Для дітей були організовані цікава мистецька програма, екскурсії, майстер-класи і розваги. Частували гостей різними смаколиками підгорецькі і заболотцівські господині…

За українським звичаєм з хлібом і сіллю зустрічала владику голова Заболотцівської територіальної громади Марія Дискант.

Це було величне духовне свято не тільки в єпархії, парафії, а й у всій Заболотцівській територіальній громаді. Розпочалося це дійство з молебня до святого Йосифа, який відслужив владика Петро Лоза у співслужінні зі священиками, які прибули з дітьми з усіх куточків єпархії. Після молитви владика Петро освятив ікону Пресвятої Родини.

– У нашій єпархії такі з’їзди вже відбувалися, – розповідає владика Петро. – Ми завжди намагалися вибирати такі місця, щоб відкрити їх багатство. Сьогодні тут представлені катехитичні школи, що знаходяться на території нашої єпархії. Цей захід є свідченням того, що у нас ведеться катехизація дітей. Школи є різні – великі, скажімо як у Червонограді, де навчається майже 350 дітей, а є маленькі – парафіяльні, де навчається 10 дітей. Для них це нагода зустрітися, познайомитися, підтримати один одного, посвяткувати разом, спільно помолитися. Церква не забуває своїх дітей, опікується ними. Саме тому для нинішньої зустрічі ми вибрали Підгірці, адже це особливе місце – історичне, духовне. Тут є духовна, культурна, архітектурна спадщина, що посприяє духовному зросту дітей. Сподіваємося, що ми переживемо цю небезпеку коронавірусу і такі зустрічі будуть продовжуватися.

Усі учасники – і малі, і дорослі знайшли для себе якусь цікавинку. Особливо подобалося всім разом співати пісні, брати участь у майстер–класах.

Голова єпархіальної катехитичної комісії отець Михайло Микита зазначає:

– Сьогодні ми всі разом – катехити, вихователі, батьки, діти, духовенство відзначаємо завершення навчального року, дякуємо Богові за успіхи, а також вшановуємо святого Йосифа, адже Папа римський Франциск оголосив цей рік Роком святого Йосифа.

Отець Роман Біль, настоятель бродівського храму святого Юрія розповідає, що привезли у Підгірці вівтарників з Бродів і Гаїв Смоленських, щоб вони під час такого зібрання дітей пізнали любов до Бога, до ближнього, єдналися у такому великому гурті радістю і ставали кращими.

З парафії всіх святих українського народу з села Вузлове, що на Радехівщині, з дітьми приїхав отець Роман Назар­кевич:

– Ми сьогодні з’їхалися тут, щоб підвести підсумок навчального року, побути разом як учні Христові, як ті, котрі навчилися пізнавати Бога не тільки з листочків, з букви, але й пізнавати Його з життя, бо ми вчимося жити і дякуємо Богові за це, – каже отець Роман. – А ще ми приїхали, щоб вшанувати святого Йосифа, як покровителя Католицької церкви. Це дуже цікавий святий. Не дивлячись на те, що він був опікуном Святої Родини, у Святому Письмі він не сказав жодного слова, але повністю виконав волю Божу. Він розмовляв з ангелами. Це для кожного чоловіка, для кожного батька надзвичайний приклад благородства, побожності, глибокої духовності.

На території Заболотцівської громади відбувається немало культурно-мистецьких заходів, а цей, як зазначає голова Марія Дискант, особливий:

– З благословення владики Михаїла, завдяки старанням катехитичної комісії єпархії, настоятеля храму отця Тараса сьогодні такий гарний духовний захід відбувається на території нашої громади. Це для нас дуже добре. Адже це додаткові емоції для наших дітей, для нас, дорослих, можливості для згуртування нашої громади. Тут відчувається дух єднання, що допомогає всім.

Н. ЗАБОКРИЦЬКА.

більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *