Додому > Актуально > З 1 липня – пенсії перерахують

З 1 липня – пенсії перерахують

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497 грн. до 1564 грн. У зв’язку з цим, органи Пенсійного фонду України проводитимуть черговий перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягатимуть:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
  • доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));
  • надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
  • підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Переглянута буде також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн до 193,60 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 1 липня 2017 року складає 1936 грн.

Перерахунок пенсій з 1 липня 2019 року органами Пенсійного фонду України буде проведений автоматично. Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально.

Варто звернути увагу осіб, які перебувають на обліку як одержувачі пенсій, щодо необхідності вчасно повідомляти про обставини, що впливають на їх пенсійне забезпечення: зміну паспортних документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; місця проживання (реєстрації); прийняття на роботу (звільнення); реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи-підприємця тощо.

Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій громадяни можуть отримати у Бродівському відділі обслуговування громадян (сервісному центрі) за адресою: м. Броди, вул. Петра Полтави, 3, каб. №1 або за телефоном «гарячої» телефонної лінії 2-67-11.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *