Додому > Освіта > Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає

Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає

Кажуть, що гарний вчитель може подарувати надію, розпалити уяву та вселити любов до навчання. Саме такими словами я б охарактеризувала талановитих педагогів Бродівщини: Надію Миколаївну П’янтковську, вчительку образотворчого мистецтва ОЗ «Підкамінська ЗОШ І-ІІІ ст.», Степана Филимоновича Пастерука та Світлану Іванівну Лозову, вчителів трудового навчання Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2, Миколу Івановича Ступеня, вчителя Гаївського НВК та вчительку трудового навчання Пониковицької ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяну Степанівну Лісковецьку.

Впродовж цього навчального року ці педагоги підготували і провели цікаві за змістом та ідеєю майстер-класи, засвідчивши свою високу професійну майстерність, що є результатом довгої і наполегливої праці. Майстер-клас – дуже популярний прийом педагогічного узагальнення та поширення досвіду роботи. Це фундаментально розроблений оригінальний метод або авторська методика. На базі Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбувся майстер-клас «Декорування чохла на посудину для свяченої води» для вчителів трудового навчання. Вчитель обслуговуючої праці цього освітнього закладу С.І.Лозова розповіла своїм колегам про християнську традицію освячення води та продемонструвала всі етапи декорування виробу.

А в актовій залі відділу освіти РДА вчителька ОЗ «Підкамінська ЗОШ І-ІІІ ст.» Н.М.П’янтковська провела майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва. Педагоги району розписували тканину у техніці «холодний батик». Надія Миколаївна розповіла про історію виникнення цієї техніки та основні її види, про необхідні інструменти та матеріали для розпису. Вона закцентувала увагу освітян на основних тонкощах роботи з тканиною, підготувала для учасників майстер-класу тканину, п’яльця та спеціальні фарби для батику. Впродовж трьох годин вчителі власноруч створювали свої мистецькі роботи.

На фото: вчитель трудового навчання Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 С.Ф.Пастерук

Ще один майстер-клас відбувся на базі Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з проблеми «Проєктування та виготовлення виробів з дерева», вчитель трудового навчання цього закладу С.Ф.Пастерук, презентував власні напрацювання з виготовлення дерев’яних підставок під квіти. Учні 11 класу демонстрували різноманітні способи оздоблення дерев’яних поличок: різьбу по дереву, випалювання, аплікацію, художній розпис. Вчитель трудового навчання Гаївського НВК, М.І.Ступінь показав, як можна власними руками виготовити фрезу. Всі охочі спробували на практиці застосувати нові вміння.

Гостинно запросила вчителів обслуговуючої праці на майстер-клас «Скульптурний живопис» у Пониковицьку ЗОШ І-ІІІ ст. Т.С.Лісковецька. Талановита й обдарована майстриня-педагог навчала колег району, як з декоративної штукатурки створювати барельєфні шедеври. Тетяна Степанівна детально розповіла учасникам майстер-класу про те, як варто використовувати штукатурку, які мастихіни підібрати для роботи, а також, які «секретні» матеріали додати, щоб робота була об’ємною та ворсистою. Після наполегливої, клопіткої праці вчителі створили колекцію власних робіт (на фото вгорі). У дарунок від Т.С.Лісковецької отримали презенти, виготовлені у стилі фактурного мистецтва.

Сподіваюся, що отримані під час майстер-класів знання вчителі будуть використовувати на уроках образотворчого мистецтва, трудового навчання та у позакласній роботі. Вірю, що в майбутньому їхні учні презентуватимуть свої роботи на різноманітних мистецьких конкурсах. А нашим творчим педагогам бажаю, щоб ініціатива, бажання та прагнення творити прекрасне ніколи не згасали у їхній професійній діяльності.

Ірина ДУТЧАК,
методист РМК відділу освіти РДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *