Додому > Новини > ВЕЛИКИЙ ПАТРІОТ УКРАЇНИ І СВОЄЇ МАЛОЇ БАТЬКІВЩИНИ

ВЕЛИКИЙ ПАТРІОТ УКРАЇНИ І СВОЄЇ МАЛОЇ БАТЬКІВЩИНИ

Звістка про смерть Ігоря Миколайовича КРИСЬКІВА, що облетіла надвечір 18 квітня Бродівщину, Золочівщину і Львівщину шокувала всіх, хто його знав. Толератний, виважений у своїх думках і словах, великий патріот України і своєї малої Батьківщини – Підкамінщини.

Ще у далекому жовтні 2006 року створилася «Громадська ініціатива підкамінчан» у витоків якої стояв Ігор Миколайович. Він був членом оргкомітету і активним її учасником. Стержнем створення цього своєрідного пдікамінського земляцтва став зруйнований унікальний монастирський комплекс, який підкамінчани прагнули відновити і повернути цій святині минулу славу. Брати-студити на чолі з настоятелем ієромонахом Методієм виконали на той час великий обсяг робіт за пожертви вірян. Тож «Громадська ініціатива підкамінчан» шукала шляхи допомоги у реставрації монастрського комплексу, а також промоції цього регіону. Тоді Ігор Миколайович звертав увагу на питання соціально-культурного розвитку Підкамінщини. А з ієромонахом Методієм вони стали не тільки однодумцями щодо відродження монастиря, а й друзями. У питаннях відновлення вежі Підкамінського монастиря Ігор Криськів тісно співпрацював з Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

У переліку заходів, що напрацювала «Громадська ініціатива підкамінчан», і рекомендувалися до реалізації для покращення соціально-економічного та культурного розвитку Підкаменя і навколишніх громад, було проведення щорічного пісенного фестивалю біля Велетня Каменя, що дасть змогу привабити увагу до цього регіону і до монастиря, виявляти таланти з усієї Бродівщини. Одним з ініціатором і організатором проведення етнофестивалю «Підкамінь», що переріс з регіонального у Всеукраїнський став тоді підприємець, депутат районної ради Ігор Криськів. Перший фестиваль відбувся у серпні 2007 року і став легендою. До Підкаменя приїздили десятки тисяч людей з України та із-за кордону. Фестиваль проводився до 2013 року. У 2014 році розпочалася війна і вже було не до фестивалів. На певному етапі Ігор Миколайович Криськів був виконавчим директором етнофестивалю «Підкамінь».

У квітні 2008 року XVIII сесія Бродівської районної ради V демократичного скликання прийняла звернення до депутатів Львівської обласної ради, обласної державної адміністрації, підприємств, організацій, громадян України та іноземних громадян про відновлення монументу воякам дивізії «Галична» на горі Жбир у селі Ясенів, що був підірваний радянською владою.

Підтримали цю ініціативу дивізійники – голова Світогового братства охорони воєнних могил Юрій Ференсевич із Нью-Йорка, голова Львівської станиці Галицького братства дивізії «Галичина» Михайло Бендина та Олесь Криськів генеральний директор ТзОВ СП «Ренесанс-ДР», син дивізійника. Координатором робіт щодо відновлення монументу на горі Жбир від Бродівського району став депутат районної ради, голова комісії з питань духовності, релігії, культури та охорони історичних пам’яток Ігор Криськів. 20 липня 2008 року відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака воякам дивізії «Галичина».

У 2010 році Ігор Миколайович Криськів був обраний депутатом обласної ради VI демократичного скликання. У 2015 році – став депутатом Бродівської районної ради VII демократичного скликання і головою постійної депутатської комісії з питань бюджету і фінансів.

У лютому 2019 року Ігоря Миколайовича Криськіва було призначено головою Бродівської райдержадміністрації. На цій посаді пропрацював до серпня цього ж року.

У жовтні 2020 року він став депутатом Золочівської районної ради VIII демократичного скликання. 2 грудня Ігоря Миколайовича Криськіва обрали головою Золочівської районної ради. У нього було ще багато планів і задумів на майбутнє, яким, на жаль, не судилося здійснитися.

Редакція газети «Голос відродження» висловлює щирі співчуття рідним і близьким Ігоря Миколайовича.

Вічная пам’ять великому патріоту, щирій і добрій людині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *