Додому > Новини > В умовах «червоної зони»

В умовах «червоної зони»

Фактично вже третій тиждень Бродівщина, як і Львівщина та інші регіони України, живе у незручних умовах «червоної зони», що розбалансувала усі сфери життя – і суспільного, і людського. Ми намагаємося пристосувати до карантинних умов і свою працю, і свій побут. Якомога чіткіше продовжують працювати згідно регламенту роботи в умовах «червоної зони» відділ освіти, установи та заклади освіти Бродівської територіальної громади. Про це наш кореспондент Г.ПЕТРУСЬ веде розмову з начальником відділу освіти Бродівської міської ради Миколою СТОРОЖУКОМ.

– То як іде навчальний процес, Миколо Михайловичу?

– У ЗЗСО освітній процес для учнів 5-11 класів продовжується у дистанційній формі, учні 1-4 класів у переважній більшості шкіл навчаються у штатному режимі. Заклади дошкільної освіти продовжують працювати теж у звичному режимі, а ось позашкільники працюють дистанційно. У п’ятницю, 16 квітня, визначимося, як заклади освіти працюватимуть з наступного тижня.

Відділ освіти постійно проводить моніторинг стану відвідування учнями 1-4 класів та дошкільнятами закладів освіти. Спільно з Бродівським МРВДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щоденно проводимо моніторинг стану захворюваності на COVIID-19 серед працівників освітньої галузі та здобувачів освіти. Так, протягом березня і першої декади квітня випадки захворюваності зафіксовані у чотирьох ЗЗСО (10 працівників), одному ПЗО (1 працівник), двох ЗДО (3 працівники). А також – у двох вихованців ЗДО та двох учнів ЗЗСО. При виявленні хворих особи, які з ними контактували, відправляються на двотижневу самоізоляцію (навчаються і працюють у дистанційному режимі, або ж перебувають на лікарняному).

Прогнозуючи, що «ковідний дощ» – надовго, відділ освіти спільно із дирекціями закладів освіти обговорює можливості щодо вакцинації працівників освітньої галузі громади. 120 осіб вже зголосилися пройти вакцинацію. Та і я особисто першу вакцину отримав ще 16 березня. Вважаю участь у такій «акції» життєво необхідною і закликаю жителів громади взяти активну участь у ній.

Також звертаю увагу на необхідність проведення планових вікових щеплень серед дітей, оскільки діти без відповідних щеплень можуть не допускатися до очних занять у закладах освіти. З цього проблемного питання вже є відповідні судові рішення на користь дирекцій закладів освіти.

Спільно з керівниками ЗЗСО працюємо в напрямку організації освітнього процесу з допомогою єдиної для всіх учасників навчальної платформи MOODLE (модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), що призначена для об’єднання педагогів і учнів в одну надійну, безпечну та інтегровану систему для створення персоналізованого навчального середовища.

– А як пройшла атестація педагогічних працівників?

– Ковід ковідом, а робота не припиняється. Завершили період атестації педагогічних працівників. Атестаційними комісіями І та ІІ рівнів проатестовано 185 педагогів. За наслідками атестації присвоєно педагогічні звання та кваліфікаційні категорії: «керівник гуртка-методист» – 1, «старший учитель» – 7, «спеціаліст вищої категорії» – 21, «спеціаліст першої категорії» – 31, «спеціаліст другої категорії» – 30. Всім іншим проатестованим педагогам підтверджено раніше присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Також проатестовано на відповідність займаній посаді дванадцять директорів і заступників директорів закладів освіти. Взяли участь у навчанні та атестації з охорони праці для відповідальних працівників відділу освіти.

– Та мабуть не навчанням єдиним живуть шкільні колективи?

– ЗЗСО готують тематичні інформаційно – роз’яснювальні заходи, пов’язані з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Заклади освіти залучені до збору так званих великодніх продуктів для воїнів – захисників України та до підготовки до Великодніх свят.

На високому рівні на базі ОЗ «Бродівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4» проведено пробне ЗНО. Продовжуємо підготовку до проведення ЗНО – 2021 та до завершення навчального року тощо.

А ініціативним і допитливим школярикам, хоча і в дистанційному форматі, пропонуємо участь у різноманітних олімпіадах, конкурсах і турнірах. Особливо активними в цьому плані є вихованці Малої академії наук, ЦНТТУМ, ЦДЮТ, ЗЗСО м. Броди.

– Рада очікувано скасувала обов’язковість шкільних іспитів, розкажіть про це детальніше…

– Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо окремих питань завершення навчального року, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. За відповідний законопроєкт під час позачергового засідання парламенту проголосувало 298 народних депутатів.

Ухвалений закон встановлює, що здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Водночас здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, матимуть право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням.

А для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Раніше Міністерство освіти і науки звільнило від проходження шкільних іспитів учнів 4-х та 9 класів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *