Додому > Новини > Тут шуміло дитинство і юність цвіла…

Тут шуміло дитинство і юність цвіла…

До гнізда повертають лелеки,
Повертають з далеких доріг,
Щоб напитись води-джерелиці,
Щоб ступити на рідний поріг.

Той поріг, де дитинство шуміло,
Той поріг, де юність цвіла,
Той поріг, від якого стежина
У доросле життя повела.

Авторською поезією «До гнізда повертають лелеки» розпочала свято зустрічі випускників різних років Підкамінської загальноосвітньої школи І.С. Мартинюк разом із «своїми» дев’ятикласниками. Заворожила усіх присутніх мелодія прощального вальсу, пари, які, наче тендітні лебеді та лебідки, влетіли у святкову залу.

Організатори свята

Потім ведучі розповідали за номінаціями про випускників, а вони ділилися спогадами про шкільні роки та своїми життєвими здобутками. У першій номінації «Мистецтво слова» Іванна Степанівна розповіла про Петра Гудиму, автора краєзнавчого нарису «Підкамінь на фоні століть», члена Національної спілки журналістів України, упорядника багатьох книжок місцевих авторів, журналіста Галину Петрусь (Шлапак), Оксану Шваб (Довгаль), письменницю, Ольгу Гудиму, місцеву поетку і мисткиню.
Друга номінація «Військовики» познайомила учнів і вчителів з цілими родинами Ординовичів, Олексюків, генерал-майором у відставці Володимиром Красічинським. А зі спогадами про перебування в зоні АТО виступили Ігор Федорович та Андрій Гудима. Загалом із Підкаменя в зоні АТО побувало більше 20 випускників. Таких мужніх, сміливих захисників виховали наші матері. І третя група ведучих розповіла про матерів-героїнь Підкаменя. А Галина Гетьман і Леся Пуцило розкрили усім свої секрети виховання дітей.
Відомими підприємцями стали Михайло Пасічник, Мирослав Турчин, Анатолій Биць, Микола Мудрик, мережу магазинів відкрили Руслан Гром’як, Роман Стецюк, Богдан Трусь, Леся Олексюк.
Із закінченням школи навчання не закінчується. Наші випускники продовжують його в інститутах, університетах, аспірантурах. Має школа і своїх науковців – це кандидати наук Олег Стецюк, Йосип Шаповал, Роман Бігун, Олег Жук, Степан Шаповал. Є й професор, доктор педагогічних наук Наталія Олексюк (Матвійчук). Звання «Вчитель року – 2018» у номінації «Фізика» завоював на обласному конкурсі Ігор Мартинюк.
Була номінація «Духовні наставники». Звичайно, мова йшла про випускників, що стали священиками. Гордість школи – отець Олександр Петринко, доктор богослов’я в Айштетті (Німеччина), Микола Палюх – парох у Гаазі (Нідерланди), отці Олег Усов, Сергій Борис, Роман Дмитерко, Роман Гром′як, Андрій Данилюк, який звернувся до присутніх з подячними словами, наголосивши, що школа вчить нас життя і подарував присутнім пісню «Журавлі».
90 відсотків людського щастя – це здоров’я. Лише здорова людина може бути щасливою, про це говорили лікарі-випускники. А їх у Підкамінської школи чимало. Це Ігор Кухар, онколог Київської міської лікарні, сестра Наталя – офтальмолог, гінекологи Тетяна Матійчук, Лариса Стецюк, терапевт Зоряна Матіяш, стоматолог Андрій Олексюк, педіатри Галина Орловська, Христина Піган. Молодий лікар-стоматолог Назар Гаврисюк із вдячністю відгукнувся про вчителів та побажав усім хорошого настрою і здоров’я.
Цього настрою додала запальна пісня «Щастя, добра і любові», якою закінчилося свято. її виконав Сергій Кутняк, теж випускник, а нині музичний керівник ОЗ «Підкамінська ЗОШ I-III ст.».

Г.Ромашко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *