Додому > Культура > Центр духовного спілкування і дозвілля

Центр духовного спілкування і дозвілля

Книга – це розмаїтий і багатий сад, де стільки корисного й прекрасного! Якби нас раніше запитали, як жити без книг, ми б, не замислюючись, відповіли – ніяк. Проте зараз значно зменшилася кількість бібліотечних читачів: навіщо у бібліотеку ходити, якщо вдома є диво-коробочка з інтернетом, де багато всілякої всячини. Правильно – саме всілякої. Але електрон­мний текст ніколи, повірте, не замінить друкованого.

На фото: вертеп «Місяць світить і Звізда, йде до хати коляда».

Бібліотека нашого с. Гаї-Дітковецькі є центром духовного спілкування і дозвілля сільчан. Вона трансформує у собі заповіді віків, предків, уміло доносить їх до сучасних користувачів. Багато заходів тепер проводимо на свіжому повітрі, у місцевому храмі. Найбільш насиченим був новорічно-різдвяний цикл, адже зима багата на народні і релігійні свята. І найулюбленішими з них багатьох з нас є новий рік і Різдво Христове. Їм у нашій бібліотеці присвячувалася книжково-журнальна мозаїка «Зустрічаємо Новий рік та Різдво Христове», що була організована у книгозбірні для широкого кола читачів. Були у нас і новорічні віншування «Йди у дім наш, Новий Роче!», вертеп «Місяць світить і Звізда, йде до хати коляда»). У місцевому храмі за участю фольклорного ансамблю і церковного хору та дітей відбулося театральне дійство «Казка різдвяного ангела». Фольклорний колектив (на фото внизу) брав участь у IV регіональному онлайн-фестивалі Коляди та Пампуха, на адресу якого надійшло багато схвальних відгуків – в онлайн-форматі 9762 перегляди. У бібліотеку з вітаннями загостили сільські колядники, які подарували святковий новорічно-різдвяний настрій. До свята Богоявлення підготували етнографічну годину «Йорданська водичка омивай наші личка».

Є чимало й інших свят, над якими працювала та продовжує працювати бібліотека. Книгозбірня долучилася до акції «Лицар книги – серце бібліотеки» (до Міжнародного дня дарування книг), готується до святкування Дня закоханих, онлайн-читання «Візок добрих казок» (до 235 річниці від дня народження Вільгельма Грімма), виставки одного автора та літературної персоналії – до 150-річниці від дня народження Лесі Українки та ін.

Звичайно, інколи хочеться почитати щось для душі. «Душевну хворобу» завжди вилікує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю – храм. А якщо підберемо книгу, що потрібна нашому внутрішньому світу, будемо вражені позитивним результатом. Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, що ніби дійсно взяті з нашого життя. Саме вони нерідко допомагають нам відшукати правильний вихід із життєвої ситуації.

Книги, а також заходи, що відтворюють різні події та факти, ведуть читача у світ історії, добра, милосердя і любові, відкривають віконце духовного пізнання через слово, кличуть читача здійснити мандрівку внутрішніми дорогами душі і серця.

І ще хочу нагадати вам, що наближається чудове свято. 14 лютого світ відзначає не тільки День закоханих, а й Міжнародний день дарування книги. Це дуже молоде свято, що з’явилося тільки у 2012 році. Придумала його засновниця популярного у США сайту дитячих книг – Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.

Тому звертаюся до всіх охочих долучитися до акції «Подаруй книгу Гаї-Дітковецькій та Дітковецькій бібліотекам!». Якщо ви маєте вдома книги, що вже прочитали і не користуєтеся ними, або маєте можливість придбати нову книгу, журнал, довідник і т.д. – подаруйте їх нашим бібліотекам. Багатшим стане наш бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають ще й інші читачі!

По всій Україні роз’їхалися наші односельці. Але завдяки інтернету, шановні земляки, ви разом з нами, цікавитеся новинами рідного села, радієте хорошим та святковим подіям. Дуже приємно було б, якби прочитані вами книги вирушили в подорож до наших маленьких бібліотек у ваших рідних селах.

С.ГАВРИЛЮК,
бібліотекар сіл Гаї-Дітковецькі і Дітківці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *