Додому > Новини > Святкував «Пролісок» ювілей…

Святкував «Пролісок» ювілей…

Цей комунальний дошкільний навчальний заклад з ніжно-весняною назвою «Пролісок» – один з «наймолодших» у Бродах і майже ровесник Незалежності – йому лиш 30. Вперше ДНЗ № 9 «Пролісок» відчинив свої двері для брідських малят 12 лютого 1990 року. І хоч у його облаштуванні було ще чимало недоробок, але це стало дуже важливою подією для міста. Адже своєї черги у дитсадки тоді чекали 1800 малят і з особливим нетерпінням – їх батьки.

І от недавно «Пролісок» відзначив уже 30-річчя. За цей час його випускниками стали більше двох тисяч діток, отримавши тут перші життєві і шкільні навики, опановувавши ази поведінки і спілкування у колективі, зігріті теплотою, ласкою і любов’ю тих, хто присвятив своє життя непростій і нелегкій справі – вихованню найменших громадян України. А оскільки садкова родина (всі, хто тут виховувався, та їх батьки, хто працював і піклувався про дітей), то ювілейне свято виявилося велелюдним, величним, яскравим, веселково-радісним і щемливо­-ліричним.

Про початок святково дійства, що відбулося у музичній залі зі смаком оформленій у золотистих тонах (бо пора дитинства – золота пора), сповістили урочисті звуки фанфар і піднесений голос диктора за сценою. Благословенним вітальним словом його розпочав архимандрит Миколай (Мартин) – настоятель ПЦУ Різдва Христового м. Броди. Він наголосив, , що працівники дошкільного закладу – люди особливої професії, бо їм Богом даний талант вести маленьких діток по життю і вручив завідувачці ДНЗ «Пролісок» О.С.Чаві ікону, аби маленькі бродівці завжди були з Богом у серці.

Оригінальний за змістом, захоплюючий за режисурою і мистецьким вирішенням сценарій свята (режисер, музкерівник Н.Б.Трухлінська), активна, креативна і творча участь усього колективу «Проліска», артистизм його вихованців, ведучих Н.Б.Трухлінської, М.Н.Сидорової, Б.П.Дмитрущак, О.І.Кулик – все дарувало неймовірну насолоду присутнім. На сцені оживали сторінки історії «Проліска» – його працівники «будували» під аркою цей дім дитячої радості, виконуючи танець «Пролісок», представляли свідоцтво про його «народження» і батьків, близьких й далеких родичів, друзів в особі міської і районної влади, відділу освіти РДА, департаменту освіти і науки ОДА, Міносвіти, колег з ДНЗ міста та ін. Не можна було без хвилювання слухати щирі подяки і вітання вихованців ДНЗ, зворушливу пісню «Дитсадок», з різних груп, бачити їх вдячні повітряні поцілунки своїм наставникам.

Вразив усіх елегантний танець «Леді-вихователька» і пісня «За літом зима», дитячі таночки «Ча-ча-ча», «Аеробіка на степах», міні-ляльковий театр «Ноги», «Поварі», котрі разом з дітьми танцювали і їх вихователі. Справжніми артистами показали себе на ювілейному святі улюбленого садочка вихованці другої молодшої групи (вихователь У.Р.Широкань, помічник М.В.Лаврін), середньої А (Т.О.Колосніченко), старших груп А (Л.В.Степанюк, І.В.Мовчан), Б (М.В.Долинюк, І.Б.Руцька), В (М.Н.Сидорова, О.С.Семчук), Г (В.В.Заяць) та ін.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять працівників ДНЗ «Пролісок», які відійшли у вічність.

Потужним був блок вітань. Дітей, усіх працівників «Проліска», які про них піклуються, вітали, вручали грамоти, подарунки заступник міського голови Р.С.Сподарик та головний бухгалтер міської ради І.М.Олеха, керівник апарату РДА М.П.Родін, головний спеціаліст відділу освіти РДА Р.Б.Гула, профільний методист О.В.Ткачик і завідувач РМК відділу освіти РДА Н.В.Антоненко, голова районної профспілкової організації працівників освіти О.А.Надала, колишні випускники, члени батьківського комітету І.В.Коваль, Н.П.Зазуляк, Л.Г.Ковальчук, які жартома представилися як найбільш прискіпливі ревізори «Проліска», колеги по праці з ДНЗ № 1 «Ромашка» м. Броди, Лешнівського ДНЗ та інші.

Спогадами про те, як «починався» «Пролісок» з лютневої заметілі, скільки зусиль довелося докласти його колективу, аби довести новобуд до пуття і налагодити роботу, про тих ентузіастів, які першими прийшли сюди працювати, поділилася ветеран дошкільної освіти району, колишній інспектор-дошкільник С.П.Лесик. З радістю вітали рідний садочок, ділилися спогадами, дякували за прекрасне свято почесні гості – ветерани ДНЗ Н.Г.Костюк, С.І.Кузяєва, Г.С.Франків, О.О.Гудима.

Щиру подяку гостям, своєму колективу, батькам склала завідувачка ДНЗ №9 О.С.Чава, яка стояла біля самих витоків народження «Проліска».

– Нам приємно, що у нашого «Проліска» стільки добрих друзів, – сказала вона. – Влада розуміє наші проблеми, допомагає чим може, як і відділ освіти РДА. Маємо активну батьківську спільноту, спонсорів, а головне – дружний, креативний, професійний колектив.

Мабуть тому за останні роки «Пролісок» розквіт обновами. Зроблено ремонти у молодшій та старшій групах «А», кухні (залучені кошти міської ради), пральні (завдяки зусиллям народного депутата М.Л.Бондара), завдяки перемогам у конкурсах мікропроєктів відкрито нову, 13 групу, замінено всі вікна на енергозберігаючі та ін.

Пісня «Хай в день народження цвіте зоря» у виконанні вихователів Любові Чорної і Любові Осінчук, великий ювілейний торт і кольоровий «дощ» конфетті завершили це зворушливе свято.

Г. ПЕТРУСЬ.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *