Додому > Новини > СПОРТ – ЦЕ ПРАГНЕННЯ БУТИ КРАЩИМ І ДОСЯГТИ БІЛЬШОГО

СПОРТ – ЦЕ ПРАГНЕННЯ БУТИ КРАЩИМ І ДОСЯГТИ БІЛЬШОГО

Щорічно у другу суботу вересня в Україні відзначається День фізкультури і спорту. Це свято наповнене особливим змістом, адже популяризує здоровий спосіб життя. Спорт – невід’ємна складова людського життя. Для когось – це професія, для когось – спосіб життя, для когось – розвага. Але, якби там не було, спортсмен живе у кожному з нас. Бо спорт – це прагнення бути кращим і досягти більшого. Це азарт, що охоплює людину при наближенні до мети, емоції, що супроводжують кожну перемогу і кожну поразку.

Отож, напередодні свята, про спорт і фізкультуру у Бродівській громаді говорили з начальником відділу культури, туризму, молоді і спорту міської ради Мар’яною РОДІН.

– Мар’яно Павлівно, давно відома істина – спортивна нація – здорова нація. Тож одним із завдань влади є популяризація здорового способу життя, залучення до занять фізичною культурою і спортом якнайбільше людей, особливо дітей. Як підтримує розвиток фізичної культури і спорту Бродівська міська влада?

– З метою розвитку фізкультурно-спортивного руху у нашій громаді з бюджету Бродівської міської ради на 2021 рік було виділено майже 900 тисяч гривень для фінансування спортивно-масових заходів, підтримки громадських спортивних організацій та закупівлю спортивної форми, інвентарю, обладнання. Окрім цього, більше 2 мільйонів закладено для утримання та організації навчально-тренувальної роботи у Бродівській дитячо-юнацькій спортивній школі, а також більше 1 мільйона – для розвитку Бродівського міського стадіону «Ювілейний». Затверджено також Програму спортивно-масових заходів, для якої передбачено 224 тисячі гривень, Програму надання фінансової підтримки громадським організаціям на закупівлю спортивної форми, спортивного інвентарю та обладнання для чого також запланована сума у розмірі165 тисяч гривень, на Програму фінансової підтримки громадських спортивних організацій Бродівської міської ради – 500 тисяч гривень.

Наше завдання забезпечити доступність до фізкультури і спорту. І думаю, що ви помічаєте, що ми багато чого робимо у цьому напрямку. Починаючи від шкільних подвір’їв, невеличких скверів, де облаштовуємо спортивні майданчики, до підтримки комунальних установ.

Фізична культура і спорт сьогодні є невід’ємною частиною сучасного життя, соціального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров’я. Заняття спортом гартують не лише тіло, а й дух людини. Тому наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків.

– Щороку на Бродівщині відбуваються різні спортивні заходи. Які з них вже були організовані цьогоріч?

– Відділ культури, туризму, молоді та спорту постійно організовує змагання з різних видів спорту. Цьогоріч у громаді проведено першість Бродівської громади з волейболу серед чоловічих та жіночих команд, весняний кубок з футболу, баскетбольний турнір присвячений пам’яті Героя АТО Степана Гунька.

У рамках відзначення Дня захисту дітей на стадіоні відбулися спортивні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я», а під час святкування Дня молоді були проведені «Козацькі забави» та легкоатлетичний крос.

На високому рівні вдалося провести щорічний Всеукраїнський турнір з кіокушинкан карате, присвячений пам’яті Героям АТО.

Кожен з цих заходів потребує ретельної підготовки, але нам все вдається завдяки активній позиції спортовців та їх наставників.

Крім організації спортивних заходів на території нашої громади, ми представляємо Бродівщину на ХХХ обласних іграх Львівщини. За підсумками попередніх етапів змагань з бадмінтону, «Тато, мама, я – спортивна сім’я», баскетболу, стрітболу, пляжного волейболу, оздоровчого туризму та атлетичного кросу команда Бродівської громади входить в першу п’ятірку.

– Який найпопулярніший вид спорту у Бродівській міській територіальній громаді?

– Складно відповісти на таке запитання, адже значна кількість наших мешканців займається тенісом, хокеєм, легкою атлетикою, шахами, бадмінтоном, пауерліфтингом, кікбоксингом і це не повний перелік. Однак, за нашими спостереженнями, більшою популярністю серед молоді користуються такі види спорту як карате, футбол, волейбол та баскетбол. Тішить, що ніколи не бувають порожні трибуни під час футбольних матчів «Богуна» та волейбольних ігор «Єдності».

– Чи можуть Броди пишатися спортивними досягненнями спортсменів та їх тренерів?

– Однозначно ми маємо ким гордитися. Попри карантинні обмеження, наші спортсмени продовжували тренуватися та представляли громаду на змаганнях різних рівнів, виборюючи призові місця. Відтак, чемпіоном України серед футбольних команд «Карітасу» стала Бродівська команда «Бобри» (тренер Сергій Коб’ялковський), команда футболістів Бродівської ДЮСШ (тренер Юрій Сурмай) – призери чемпіонату області ФСТ «Колос», «Бродівські бобри» (тренер Ігор Коцюк) – призери обласних змагань з хокею. Вперше команда волейболістів Бродівської ДЮСШ на чолі з тренером Ігорем Пилипчуком взяла участь у дитячій лізі чемпіонату України з волейболу, посівши почесне 4 місце. Вже традиційно бродівські кікбоксери під керівництвом Богдана Кішика та каратисти – вихованці Миколи Федорчука та Михайла Чунгіна, займають високі призові місця на чемпіонатах України. Бродівську громаду славлять на чемпіонатах України з шахів брати Василь та Володимир Медведики, завдячуючи багаторічному тренерському досвіду Богдана Мисака. Скільки б ми не говорили про великі спортивні досягнення, про медалі і нагороди, але це все неможливо без спортивного досвіду, великої душі, відданості справі наших тренерів, вчителів.

Користуючись нагодою, вітаю всю бродівську спортивну родину, сильну та злагоджену, як однин єдиний механізм. Саме завдяки їхній роботі, активно пропагуючи спорт та фізичну культуру у нашому місті, збільшується кількість дітей, які займаються спортом. Усвідомлюю, що за кращими результатами спортсменів стоять виснажливі тренування.

Хочу подякувати вам за те, що ви справжні патріоти свого міста і своєї справи. У вас можна вчитися як через важку працю здобувати перемогу. Бажаю здоров’я і завжди перемагати. Нехай удача та перемога стануть вірними супутниками вашого повсякденного життя. Нехай шлях до нових звитяг буде легким та приємним, а успіх завжди буде на вашому боці!

Розмову вела
Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *