Додому > Культура > Шевченківські читання гімназистів

Шевченківські читання гімназистів

Кожного року з часу відродження Бродівської гімназії імені Івана Труша у ці березневі дні її вихованці та їх наставники проводять Шевченківські читання біля пам’ятника Кобзарю на центральній площі міста. Цьогоріч у зв’язку з несприятливими погодніми умовами це дійство відбувалося у сесійній залі Бродівської ОТГ. Щоб віддати шану геніальному Кобзареві, тут, на 160 роковини його пам’яті, зібралися представники міської влади, керівники і спеціалісти відділів міськради, культпрацівники.

На фото: Ростислав Барановський декламує уривок з поеми «Гайдамаки».

Урочиста мелодія Державного гімну України, покладання квітів до підніжжя пам’ятника Кобзарю і в залі зазвучали неперевершені поезії Т.Г.Шевченка. Усі стоячи слухали його невмирущий «Заповіт», який звучав і як пісня, і як поезія, котру проникливо читали англійською та німецькою мовами Ярина Багай та Ірина Матуш.

Цікаво, що кожного року гімназисти читають інші поезії Кобзаря, підбираючи їх до викликів сьогодення. Цьогоріч, за словами автора програми, вчителя-філолога О.М.Янченко, вони прагнули передати глибоке розуміння ідей вольности і свободи, виплеканих Тарасом і переданих нам у спадок. Вразили до глибини душі декламації Олени Ковальчук («Хустина»), Ростислава Барановського (уривок з поеми «Гайдамаки»), Ярини Чиж («Пророк»), виступи педагогів О.Б.Губач, Ю.А.Смажелюк, Я.Я.Кота, І.М.Корольчук.

У виконанні Яни Діхтяр і бандуристки Ангеліки Гаврилюк зворушливо прозвучали пісні на слова Т.Г.Шевченка. Завершилася ця поетична акція, присвячена 207 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний».

Заступник міського голови І.М.Олеха подякувала гімназистам та їх наставникам за те, що подарували усім прекрасну нагоду серцем торкнутися невмирущих поезій Кобзаря, вручила Подяки міського голови вчителям гімназії О.М.Янченко, Ю.А.Смажелюк, Я.Я.Коту, І.М.Корольчук, О.Б.Губач, а юним учасникам Шевченківських читань (учні 7-11 класів) солодощі. Разом зі своїми вихованцями переживали урочистість моменту і колишній директор їхнього навчального закладу, а нині секретар міської ради Р.В.Шишка, і його нинішній керівник Ю.В.Мельник, і усі присутні у залі.

Г.ПЕТРУСЬ.

Більше фото на нашій сторінці Fаcebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *