Додому > Новини > Ще раз про коронавірус

Ще раз про коронавірус

Здається, що про це захворювання вже відомо всім і все. Але коли мені, як сімейному лікарю, доводиться спілкуватися з людьми, то виявляється, що це далеко не так.

Отже коротко ще раз нагадаю, що коронавірусна інфекція – це вірусне захворювання з групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Передача вірусу відбувається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Основними, початковими, проявами цієї інфекції є виражена загальна слабкість, підвищення температури, кашель, біль у горлі, втрата нюху і смаку, задишка. Деякі люди можуть майже безсимптомно або в легкій формі «переносити» це захворювання і лікуватися амбулаторно під контролем сімейного лікаря. У інших – виникають різного ступеня важкості ускладнення і такі хворі потребують стаціонарного лікування. Групою підвищеного ризику є, зокрема, люди у яких є такі захворювання як цукровий діабет, хронічні бронхіти, онкологічні недуги, ревматоїдні артрити, куріння та ін.

Людям, які виявили у себе симптоми коронавірусної інфекції чи ГРВІ, а також тим, хто перебував у контакті з підтвердженим ПЛР-методом хворим на COVID-19, необхідно зв’язатися із своїм сімейним лікарем, який надасть професійні поради. Коронавірус однаково заразний як для чоловіків, так і для жінок й дітей. Однак, за статистичними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, частіше хворіють жінки ніж чоловіки (60/40%), але важкі форми захворювання частіше є у чоловіків. Це, можливо, пов’язано з тим, що серед чоловіків більше курців, ніж серед жінок. Також однією з причин є те, що чоловіки пізніше звертаються до лікарів за медичною допомогою.

Щодо вікової групи, то найчастіше хворіють люди 30-69 років (37-39%), 18-29 років (11%), 70 років і більше (9%), найменше захворюваності серед дітей – до 5%.

Станом на 1 лютого ц.р. за весь період на Бродівщині за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України підтверджено 1009 випадків захворювання на коронавірус, одужали 912 осіб, померли 38 і було госпіталізовано 290.

На даний час захворюваність на коронавірусну інфекцію дещо знизилася. Цьому посприяв введений в Україні локдаун, карантинні заходи, а також той факт, що приблизно 30-40% населення України вже перехворіли цією недугою.

Для того, щоб уникнути інфікування, необхідно уникати близького контакту з тими, хто має гарячку чи кашель, не торкатися обличчя немитими руками, регулярно мити руки з милом чи обробляти дезинфікуючими засобами, під час кашлю прикривати рот ліктем чи одноразовою серветкою, використовувати маску при відвідуванні громадських місць. І за перших ознак захворювання звернутися до свого сімейного лікаря.

С.ФІЯЛКОВСЬКА,
сімейний лікар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *