Додому > Культура > Село моє – кровинка України

Село моє – кровинка України

Поклало літо жниво у покоси,
Від запашних хлібів проміниться твій світ…
І ти біжиш, як у дитинстві, босий,
І не рахуєш за собою літ…

Саме у таку благодатну, життєдайну пору у Бродівській міській територіальній громаді розпочалося (вперше в рамках МТГ) проведення, вже традиційних для нашої місцевості Днів села. Цьогоріч вони мають особливий зміст ще й тому, що, як сказала начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міської ради Мар’яна Родін, «присвячуються особливому святу – 30-річчю Незалежності України». Звичайно, ці свята у кожному селі проходять по-своєму, але об’єднуючою ідеєю їх є слова «Моє село – кровинка України».

Першими такі Дні села провели у Станіславчику і Суховолі. Давайте разом поринемо в атмосферу цих свят, адже всі ми за тривалу коронавірусну перерву вже стужилися за подібними масовими імпрезами та спілкуванням, за новими враженнями та відчуттям світлих сторін цього світу. І, безумовно, добре, що відділ культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міської ради підтримує такі ініціативи сільських культпрацівників і громад й активно долучається до проведення таких свят.

СТАНІСЛАВЧИК

День села тут розпочинався ще минулої суботи з відправи у сільському храмі, що сусідить з Народним домом. Коли ж усі зібралися біля сцени, змонтованої біля культосвітнього закладу КП «Броди», втрутилися погодні примхи літа – проливний дощ змусив спішно рятувати музичну апаратуру, а далі – й усіх розійтися.

Тому у неділю директор НД Руслана Колодзінська разом з другою ведучою Оксаною Островською знову запросили сільчан на свято, щиро привітали і мешканців Станіславчика, і гостей. Сільський староста Володимир Ясінський після вітального слова й щирих побажань і рости, і діяти на славу рідного села та України, вручив коровай заступниці голови Бродівської міської ради Оксані Прокопець. Вона подякувала за гостинну зустріч й наголосила, що дуже важливо берегти і передавати наступним поколінням гарні традиції.

Фото Бродівської міської ради.

Цей день у Станіславчику став справді святом усієї громади. Тут цікаво вшанували людей, які живуть і працюють у селі у різних, як сказали ведучі, «номінаціях». Під мелодії пісень у виконанні аматорів сцени місцевого НД звучали розповіді про жінок-берегинь, зокрема багатодітних матерів Ніну Новотню (7 дітей), Галину Хім’як (7 дітей), Оксану Мартинюк та Марію Доманчук, які мають по 5 дітей, подружжя Марії і Гая Кметь та Людмили і Аркадія Творковських, які відзначали відповідно золоте і срібне весілля, найстаршу жительку, 87-річну Софію Батюк, наймолодшу станіславчанку Анастасію Новотню, яка народилася перед Днем села, талановиту майстриню-кравчиню, яка безвідмовно допомагає аматорам сцени у пошитті сценічних костюмів. Усім номінантам вручали пам’ятні подарунки, про які подбала Бродівська міська рада.

Вихованці Станіславчицького НВК презентували історію заснування сіл старостинського округу.

Пісенні і поетичні вітання отримала громада Станіславчика і від культпрацівників та аматорів сцени із сусідніх сіл – Монастирка, Бордуляк і Збруїв. Зачарував, подарував море незабутніх емоцій, вразив високим мистецтвом танцю усіх і «спеціальний гість» цього свята – відомий зразковий вокально-хореографічний колектив «Дивограй» під керівництвом славного митця Володимира Кулінця, який пов’язаний зі Станіславчиком родинними коренями. Дивограївці не припинили свій натхненний виступ навіть тоді, коли чомусь раптом почала просідати сцена – вони продовжували танцювати під сценою.

Фото Бродівської міської ради.

Відділ культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міськради вручив місцевим аматорам сцени спеціально виготовлені медалі, солодощі. Солодощі отримали і юні учасники концерту. А ще у цей день сільчан Станіславчика вітав гурт «Бандерштат» з Бродів, вирувала святкова дискотека, відбувся волейбольний турнір, в якому взяли участь чотири команди, гравці яких теж були відзначені з ініціативи відділу культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міської ради спеціальними медалями.

СУХОВОЛЯ

У яскраве масове гуляння у кращих народних традиціях перетворився День села у Суховолі. Сільський стадіон перетворився у зелену глядацьку залу з оригінально оформленою сценою, у давніх килимках, з різними локаціями для дорослих і дітей: запашні еколавки з тюків свіжої соломи перед сценою, зони відпочинку, надувні гірки, батути, фуд-корти та ін.

Фото Бродівської міської ради.

За традицією свято розпочалося спільним піснеспівом аматорських колективів НД с. Суховоля «Царю Небесний…». Вихованці катехитичної школи зворушливо виконали духовні пісні.

З Днем села його мешканців і гостей привітала заступниця голови Бродівської міської ради Оксана Прокопець. Вона також передала вітання від голови бродівської громади і подякувала суховільській старості Тетяні Добрянській за сумлінну працю й сприяння у підготовці та проведенні Дня села.

– Село людьми багате, а Україна, 30-річчя Незалежності якої ми відзначатимем незабаром, такими селами з талановитими, працьовитими і дружними господарами, – відзначила у своєму виступі начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міської ради Мар’яна Родін.

Фото Бродівської міської ради.

І це підтвердило подальше дійство, під час якого присутні вшановували своїх земляків і подячними вітаннями, і піснями у виконанні аматорів сцени місцевого Народного дому (художній керівник Михайло Добрянський). А урядовці міської ради Оксана Прокопець та Мар’яна Родін вручали подарунки від МТГ. Їх отримали найстарший суховільчанин 92-річний Михайло Микитюк, подружжя Марія і Ярослав Гуляйгродські, які відзначили золоте весілля, наймолодший житель Суховолі Нестор Демченко, батьки близнюків Ірина та Роман Максиміви, Вікторія та Віталій Тимусі, двійнята Марія і Катерина Бліщ, Вікторія і Віталій Яськевич, Ольга і Володимир Любунь, учасник АТО Ігор Чиж, ювіляри Наталя Бліщ (55 р.) і Марія Фандич (60 р.), господиня найквітучішої оселі села Марія Довбета, молоде подружжя Мар’яна і Богдан Чижі, багатодітні сім’ї Оксани та Андрія Вальківих, Надії і Михайла Щудлюків.

На фото: найстарший суховільчанин 92-річний Михайло Микитюк. Фото Бродівської міської ради.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлого захисника України Андрія Булишина, який пішов добровольцем в АТО у страшний час початку російської агресії на сході України.

Особливою святковою атмосферою наповнився цей день від яскравих концертних виступів відомих аматорських колективів Народного дому с. Суховоля: дитячого хору, ансамблів «Січовик», «Переспів», «Діброва», юних скрипалів, активними учасниками яких є і уся талановита сім’я Добрянських. А ще – смачнющі частування для всіх присутніх від старости Тетяни Добрянської – куліш, борщ, грибна юшка, пампушки. І великий коровай, який винесли на сцену на початку свята, теж розділили між усіма присутніми.

Після перерви святкове шоу продовжили учасники гурту «Добряки» і… запальні танці.

ЛУЧКІВЦІ

Фото Лучківської ЗОШ I-II cт.

580 років з часу першої документальної згадки про село відзначили Лучківці (Кадлубиська). Святкування розпочалося з урочистої Літургії у храмі св. вмч. Микити. Потім біля фігури Божої Матері був молебень до Пресвятої Богородиці, де Архимандрит Миколай та отець Петро Кутник разом з церковним хором просили у Пресвятої заступництва, здоров’я, добробуту, миру, злагоди та Божої благодаті для всіх кадлубищан. Прекрасним був святковий концерт за участю всіх колективів художньої самодіяльності громади. Жителі села та гості мали можливість брати участь у різних змаганнях і конкурсах.

Фото Лучківської ЗОШ I-II cт.

У тому, що День села став справжнім святом, немала заслуга голови Заболотцівської ОТГ Марії Дискант, спонсора Івана Мисака (гарний коровай, чудова музика), депутатів, зокрема Володимира Чехута, молоді села, Андрія Банцура, Петра Мартинюка, Андрія Придиби та тих, хто долучився до організації свята, а також колективу місцевої школи, працівників дитячого садочка, аматорів художньої самодіяльності. І, звичайно, гостей, які завітали на свято.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *