Додому > Новини > ПРОЙШОВШИ ВИПРОБУВАННЯ ТИСЯЧОЛІТТЯМИ, УКРАЇНСЬКА КОЛЯДКА НЕ ВТРАТИЛА ПРИВАБЛИВОСТІ

ПРОЙШОВШИ ВИПРОБУВАННЯ ТИСЯЧОЛІТТЯМИ, УКРАЇНСЬКА КОЛЯДКА НЕ ВТРАТИЛА ПРИВАБЛИВОСТІ

Вже шостий рік поспіль у Заболотцівській сільській територіальній громаді проходить фестиваль колядок «Велика коляда». Святкову атмосферу у Заболотцівському парку, де відбувалося це колоритне дійство, створювали аматорські колективи з усіх сіл громади.

Розпочався концерт вітальним словом пароха храму Успіння Пресвятої Богородиці села Заболотці о. Ігоря Балука та виступом церковного хору.

Привітала мешканців громади сільська голова Марія Дискант. Вона закликала всіх жити у мирі та єдності, а також побажала, щоб 2022 рік став роком нашої перемоги.

Яскраві костюми, жива музика, щирі віншування зробили свято веселим та колоритним. Своїми колядками дарували усім присутнім відчуття надзвичайного різдвяного дива ансамблі «Височанка», «Балаган», «Калинонька», «Співоча доля», колективи «Лугівчанка», «Промінь», аматори художньої самодіяльності с. Підгірці. Порадували жителів та гостей села колядники Заболотцівської мистецької школи, Заболотцівського, Дуб’євського та Ясенівського ЗЗСО.

Голова територіальної громади Марія Дискант переконана, що знати українські колядки має кожен, адже це – наші традиції. Саме зараз, у різдвяний час, ми бачимо, що пройшовши випробування тисячоліттями, українська колядка не втратила своєї привабливості й досі.

Діяв цього дня у парку і різдвяний ярмарок, можна було придбати різні сувеніри, смаколики, гарячі напої, елементи декору для домівок та прикраси. Крім того, завдяки Андрію Бугаю на території парку був розташований намет обігріву для того, аби всі, хто бажає, могли зігрітися і далі з комфортом продовжувати святкувати.

За доброю традицією також вже вшосте тут проводився конкурс на краще різдвяне подвір’я «Різдво у Заболотцівській громаді». Його учасники мали якомога краще прикрасити свої будинки, подвір’я. Саме на фестивалі коляди переможцям вручали призи.

– Це дуже файний конкурс, – наголосила Марія Дискант. – З кожним роком кількість його учасників збільшується. Цьогоріч було біля ста. Це було свято всієї громади. Адже прикрашаючи свої подвір’я, мешканці створюють красу не тільки для себе, а й для всіх оточуючих. Приємно йти вулицями і бачити цю різдвяну містерію. Завдяки вподобайкам і поширенням у соціальних мережах, адже відбувалося онлайн голосування, конкурс вийшов далеко за межі Заболотців. За нас голосувала вся Україна, а наші сторінки переглянули 75 тисяч користувачів.

Отож, за результатами голосувань та консультаціями організаторів, було прийнято рішення про запровадження в цьому році двох суперпризів, які отримали родини Свиридів з Лучківців та Ховалків з Дуб’є (на фото вгорі). Свої призи – телевізори – родина Свиридів подарувала Лучківецькому дошкільному закладу, а сім’я Ховалків – Дуб’євському ЗЗСО. Також за рейтингом отримав перше місце – двір Василіянського монастиря у Підгірцях, друге – подвір’я родини Шишалюків з Дуб’є, третє – двір храму святого великомученика Юрія у Луговому.

Завершився фестиваль колядою «Нова радість стала» у виконанні всієї громади.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.
Фото Богдана ГОЛОТКА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *