Додому > Новини > Працюють пункти вакцинації вихідного дня

Працюють пункти вакцинації вихідного дня

На теренах Бродівщини вакцинація громадян від коронавірусу розпочалася 23 березня. Нині у Бродах, як і по всій Україні, вже працює і пункт вакцинації вихідного дня. Про його діяльність та результати антиковідних щеплень сьогодні розповідає молода сімейна лікарка і лікарка пункту вакцинації Марія Василівна Сокальська.

На фото: (справа наліво) лікар Тетяна Петрівна Панасюк, медсестри Іванна Ігорівна Кишка та Ірина Вікторівна Хом’як.

На території Бродівської міської територіальної громади діє три пункти вакцинації проти коронавірусної інфекції. Всього провакцинувалися уже більше 600 чоловік, в т.ч. друге щеплення отримали 200 мешканців МТГ (150 – вакциною AstraZeneca і 50 – вакциною Pfizer Comirnaty). Треба сказати, що при цьому особливих ускладнень ні у кого з провакцинованих не було. У декого не критично підвищувалася температура, була ломота у тілі чи почервоніння і відчуття болю в місці ін’єкції, тобто звичайні побічні реакції, що через кілька днів проходили. Вакцинувалися, в основному, мешканці пенсійного віку, громадські діячі і публічні люди, медики, вчителі, поліцейські, військовики.

Вже два рази у Бродах працював і пункт вакцинації вихідного дня, в якому вакцинували усіх, хто цього хотів. Під час двох таких «вихідних» вакцинацій щеплення проти коронавірусу отримали 78 брідщан.

Завтра знову у Бродах діятиме пункт вакцинації вихідного дня, що буде розгорнутий в адмінприміщенні колишньої Бродівської райради – у приймальній. Працюватиме він з 10 до 14 години.

У пунктах вакцинації є відповідні умови для зручності відвідувачів і отримання щеплень без зайвої трати часу. Створено 8 спеціальних бригад, які працюють за позмінним графіком. У кожній з них є лікар і дві медсестри. Усі члени бригад пройшли відповідну підготовку.

На фото: вакцинацію проводить медсестра І.В.Хом’як.

Вакцини поставляють вчасно і в достатній кількості – маємо і на першу і на другу вакцинацію. Це відомі вже AstraZeneca (корейського виробництва), Pfizer Comirnaty (американська) і CoronaVac (китайська), яку створила китайська фармацевтична компанія Sinovac спільно з біомедичним дослідницьким інститутом Butantan у Бразилії та індонезійською компанією Biofarma. CoronaVac – це цільновірусна інактивована вакцина. Коли вакцину вводять в організм, імунітет реагує не лише на спайковий білок, а на весь вірус, як стверджує імунолог Андрій Волянський. Вакцина класична, вірус спочатку вирощується на культурі клітин, після чого його інактивують, і вже цей інактивований вірус і його фрагменти представляють собою вакцину. Тобто це не осередок гену, а фрагменти вірусу. Ця вакцина вводиться внутрішньом’язово й одразу йде імунна відповідь.

Хотіла б наголосити, що кожен для себе має вирішити, чи потрібна йому вакцинація проти коронавірусу й проаналізувати всі ризики. Лікар може лише проконсультувати, але вибір залишається за людиною. Та, на мою думку, краще застерегти себе та й членів сім’ї від цієї недоброї недуги з допомогою щеплень, якщо немає протипоказів.

То ж піклуйтеся про своє здоров’я і будьте здорові!

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *