Додому > Культура > Піша проща з Бродів до Підгорецького монастиря

Піша проща з Бродів до Підгорецького монастиря

В останню суботу листопада і перший день різдвяного посту відбулася піша проща з м. Броди до Підгорецького монастиря отців Василіян, в якій взяли участь прочани з Бродів та Червонограда. Незважаючи на не дуже сприятливу погоду, паломники здолали майже 35-кілометрову відстань. Маршрут проліг через Пониковицю, Заболотці, Висоцько, Лучківці, Ясенів. Жертвували вони цей піший хід за спокій і мир в Україні та загероїв, які захищають сьогодні державу, подолання пандемії коронавірусу, здоров’я лікарів та усіх хворих на коронавірусну інфекцію, жертв голодомору. Розпочалася паломницька подорож у Бродах вранці о 8 годині молитвою біля фігури Матері Божої на центральній площі міста.

Далі група паломників взяла курс на Пониковицю. Під час подорожі прочани разом з о. Порфирієм та о.Никодимом ЧСВВ, о.Ярославом Цариком, о.Богданом Вихором, о.Тарасом Дзьобою молилися на вервиці та роздумували над християнськими цінностями, нашим життям і довірі його Богові. Біля пониковицького храму Пресвятої Трійці паломників чекали о.Андрій Степанюк та парафіяни, які приготували для подорожніх гарячий чай, а смачну випічку за сприяння голови Заболотцівської ОТГ Марії Дискант надала для паломників Заболотцівська соціальна пекарня.

Дрібненький дощик не злякав прочан і їх подальша дорога пролягла на Заболотці, де у храмі Успіння Пресвятої Богородиці на них чекав настоятель о.Ігор Балук зі своїми парафіянами, які гостинного пригощали всіх солодощами.

Варто зазначити, що представники чоловічої спільноти «Лицарі Колумба», що діє при у бродівському храмі Воздвиження Чесного Животворящого хреста взяли на себе відповідальність і забезпечували безпечний рух колони паломників, несли ікону Матері Божої Неустанної Помочі, підтримували та підвозили на авто тих прочан, яким було нелегко здолати цей неблизький шлях. Але більшість паломників, вдягнувши дощовики, йшли бадьоро, єднаючись у молитві та співаючи духовні пісні. Бродівчани знайомилися і дорозі з червоноградцями, розповідали про те, чим живуть їхні парафії. Для декого ця паломницька подорож була першою, а ті, хто вже не раз здійснював духовну подорож, ділилися спогадами і певним досвідом.

І хоча попереду була ще неблизька дорога до монашої обителі паломники впевнено долали шлях туди, де їх чекала зустріч з Чудотворною Підгорецькою іконою Божої Матері, яка завжди допомагає у скрутні хвилини. Позаду залишилися Висоцько, Лучківці, Ясенів і ось уже вказівник «Підгірці», що ніби додав сил. Тут прочани помолилися у храмі Воздвиження Чесного Животворного Хреста і Святого Йосифа Обручника й возносячи молитви Господу і до Пріснодіви Марії, незважаючи на дрібний сніг, направилися до монашої обителі, де їх зустрів настоятель о. Юліян Хомечко. Після далекої дороги паломники зігрілися смачним чаєм та солодощами, які для них заздалегідь приготували у монашій обителі.

Далі у монастирському храмі Благовіщення Пресвятої Діви Марії прочани разом з о. Порфирієм молилися адорацію Найсвятіших Тайн. У спільній молитві за спокій і мир в Україні та героїв, які захищають сьогодні державу, подолання пандемії коронавірусу, здоров’я лікарів та усіх хворих на коронавірусну інфекцію, жертв голодомору єдналися прочани під час Святої Літургії, яку очолив о. Юліян Хомечко, співслужили йому о.Порфирій, о.Никодим, о. Ярослав Царик та о. Богдан Вихор. Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю, о. Юліян сказав, що ми маємо жити так, щоб наші гріхи не руйнували наше життя.

Після завершення Богослужіння о. Юліян наголосив, що 7 квітня 1754 р. Апостольська столиця за понтифікату Святійшого Отця Венидикта XIV, Папи Римського видала Декрет, відповідно до якого Чудотворну ікону Божої Матері Підгорецької василіянської обителі на Пліснеську було короновано. Головному престолу монастирського храму Благовіщення Пречистої Діви Марії було надано привілей повного повсякчасного відпусту. Це засвідчує відповідний напис, що виведений золотими літерами у вишукано оздобленій, декоративній рамці, що знаходиться над іконою. Тобто, кожна Божественна Літургія, яка відправлена на цьому привілейованому престолі, надає вірним повний відпуст – відпущення гріхів і вічних дочасних кар за умови доброї сповіді, Святого Причастя і молитви в наміренні Святійшого Отця. Згідно цього припису прочани отримали особливе благословення і відпуст.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *