Додому > Новини > Підкамінська конференція: нові напрацювання і досягнення

Підкамінська конференція: нові напрацювання і досягнення

У Підкамені відбулася Друга міжнародна науково-краєзнавча конференція «Історія Підкаменя в контексті політичних, соціально-економічних та культурних процесів на західноукраїнських землях». Вона мала неабиякий резонанс серед громадськості селища та регіону, адже її відвідали немало науковців зі Львова, Рівного та Бродів, а також багато місцевих жителів. На урочистому відкритті з вітальним словом до гостей звернувся голова Підкамінської селищної ради Богдан Бутинський. Вітальне слово надіслав учасникам конференції і голова Золочівської районної ради Орест Кавецький.

Цього року конференцію відвідали 20 науковців зі Львова, Бродів та інших міст. Дослідники представили свої напрацювання й досягнення у вивченні Підкаменя і Підкамінщини за останній рік. Це доповіді про природу та геологію території, основні археологічні пам’ятки часів княжої доби, результати археологічних досліджень монастирського подвір’я. Цікавими були доповіді про Преображенську церкву в Підкамені, відреставрований феретрон ХVІІІ ст., монастирську бібліотеку. Окремий блок доповідей стосувався нової та новітньої історії Підкамінщини, зокрема зображення містечка на фото часів Першої світової війни, проблем дослідження подій у Гуті Пеняцькій, спогадів про переселення до Підкаменя після Другої світової українців із Закерзоння і зовсім недавньої події – газифікації Підкамінщини. Окремо були представлені доповіді мистецького та літературного плану, зокрема образ нашої території у пригодницькій літературі. Цікавими також були доповіді, пов’язані з туристичною промоцією території, зокрема піший маршрут «Урочища Малого Серету».

Організаторам вдалося забезпечити відеозв’язок і заслухати чотири доповіді через платформу Zoom. Цікавими також були дискусії науковців та обговорення найбільш суперечливих питань. Приємним моментом конференції став смачний авторський торт, яким пригостилися гості та учасники.

Після пленарного засідання відбулася презентація фільму, присвяченого світлій пам’яті підкамінчанина Ігоря Криськіва.

Організаційний комітет щиро вдячний учасникам та доповідачам за участь і представлення нових матеріалів. Окрема подяка меценатам та спонсорам, які фінансово підтримали проведення конференції, Підкамінській селищній раді, адміністрації селищного Народного дому, медіа, зокрема газеті «Голос відродження», телерадіокомпанії «Броди», інформаційному порталу «ПроРайон.net», електронному медіа-ресурсу «Leopolis.news» та усім добродіям, які в силу суб’єктивних обставин не є названі.

Ігор Букало,
член оргкомітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *