Додому > Освіта > Переможці «Олімпіади Геніїв»

Переможці «Олімпіади Геніїв»

«Олімпіада Геніїв України – 2022» – це 996 учасників з 22 регіонів України та їх 456 наукових керівників. Девіз олімпіади – «Збудуємо краще майбутнє разом!».

8 березня було оголошено фіналістів цього інтелектуального конкурсу. Серед них були названі і прізвища наших юних землячок – учнів Бродівської СЗОШ I-III ст. № 2 і слухачів секції «Літературна творчість» Бродівської МАН – дев’ятикласниці Катерини Ковальчук і одинадцятикласниці Софії Капустинської. Фіналістки мали зняти відеоролик, презентуючи свої проєкти. З великим запалом дівчата взялися до роботи, бо мріяли про перемогу у наступному етапі конкурсу. Адже його переможець представлятиме Україну в США.

«GENIUS Olympiad» («Олімпіада Геніїв») – найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щорічно проводиться у Сполучених Штатах Америки з 2011 року. Його метою є сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.

Конкурс спонукає до вирішення викликів та створює можливості для отримання знань і розвитку навичок, необхідних лідерам та агентам майбутнього, які сприятимуть забезпеченню екологічної сталості протягом усього їхнього життя. Саме тому GENIUS є абревіатурою від «Global Environmental Issues and Us» (Глобальні екологічні проблеми та ми), а девіз конкурсу – заклик «Збудуємо краще майбутнє разом!».

Конкурс заснований некомерційною організацією «Terra Science and Education» у 2011 році, а з 2020 року його постійним партнером став Рочестерський технологічний інститут. Міжнародний фінал «GENIUS Olympiad» відбувається щороку в червні у Сполучених Штатах Америки на базі Рочестерського технологічного інституту (м. Рочестер, штат Нью-Йорк).

«GENIUS Olympiad Ukraine» – перша у світі ліцензійна національна Олімпіада геніїв, що є єдиним відбором учасників з України до участі у «GENIUS Olympiad Global». Головна унікальність конкурсу – екологічне спрямування проєктів, незалежно від обраної категорії, та як можна допомогти людству подолати нагальну екологічну проблему за допомогою креативного есе чи художньої фотографії.

І ось 29 квітня було названо 78 українських школярів, які візьмуть участь у «GENIUS Olympiad Global» від України у різних номінаціях. Спільнота національної «Олімпіади Геніїв» поставила за мету зробити все, щоб мрії, бажання, силу та волю до перемоги її учасників, і головне – наше майбутнє не зупинила війна.

І Катерина Ковальчук, учениця 9 класу Бродівської СЗОШ I-III ст. № 2 стала однією з тих, хто представлятиме Україну в Америці. Вона перемогла у номінації «Креативне слово» (есе)» й отримала золоту медаль. Нині Катя займається перекладом проєкту англійською мовою для презентації його на міжнародному рівні.

А учениця 11 класу Бродівської СЗОШ I-III ст. № 2, слухач секції «Літературна творчість» Бродівської МАН Софія Капустинська здобула ІІ місце у номінації «Креативне слово. Поезія» й отримала срібну медаль.

Колектив школи пишається своїми талановитими ученицями і бажає Катерині Ковальчук перемоги у заключному етапі конкурсу в США, що відбудеться у червні. Пишається своїми талановитими вихованками і їх наставниця у Бродівській МАН, вчителька­-філологиня Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 2, педагог вищої категорії зі званням старший вчитель Леся Кайдан, яка веде у МАН секцію «Літературна творчість».

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *