Додому > Новини > Партнерство шкіл різних регіонів неподільної держави

Партнерство шкіл різних регіонів неподільної держави

Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку.
Св. Августин.

Подорожуючи, людина пізнає світ, ознайомлюється з географічними та історико-культурними особливостями певного краю, спілкується з новими людьми і просто відпочиває. Та найважливіше для кожного мислячого громадянина – побачити та пізнати свій край, кожен куточок рідної землі. Завдяки проєкту «Військово-патріотичний табір «Покоління свободи», за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» учні та вчителі Бродівщини і Білокуракинщини мали можливість подорожувати Україною й налагодити тісні партнерські взаємини. У рамках проєкту організовано дві поїздки: з 20 по 24 вересня делегація з Олексіївської ЗОШ І-ІІ ст. перебувала на Бродівщині, а 9 – 12 листопада учні та вчителі Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. гостювали у своїх партнерів на Білокуракинській землі. Там побували сім учнів 6-7 класів нашої Ясенівської ЗОШ, її директор Б.Башко та автор цих рядків.

Варто зазначити, що колектив вчителів та учнів, батьківський актив Олексіївської ЗОШ І-ІІ ст. вклали багато праці й старань, продумали все до дрібниць, аби гідно зустріти нашу делегацію. У школі організували святкову програму та квест національно-патріотичного спрямування. Скільки звучало слів про батьківщину і мирне небо, дзвінких пісень про неньку-Україну, скільки було поставлено традиційних українських танців! Та найбільше запам’ятався і учням, і вчителям шкільний музей Олексіївської школи, в якому закарбовано сторінки її історії і села, збережено артефакти минулих епох. Ми також мали можливість оглянути інші школи Білокуракинщини: Білокуракинську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Нещеретівську ЗОШ І-ІІІ ст., Луб’янську ЗОШ І-ІІ ст., Будинок дитячої та юнацької творчості.

Учні шкіл-партнерів брали участь у практичних заняттях військово-патріотичного спрямування, що організували працівники Білокуракинсько-Троїцького об’єднаного районного військового комісаріату, відвідали військовослужбовців із Львівщини, які несуть службу неподалік кордонів Росії. Звичайно, ми привезли нашим захисникам солодкі подарунки, каву, чай, а вони уже чекали дітвору (завжди готові до усього) – організували польовий фуршет. Це зворушило до сліз і дітей, і дорослих. Разом співали українські пісні, виконали гімн України.

Незабутньою була поїздка у Свято-Успенську Святогірську лавру (Донецька обл.). Запам’ятався величний монастир, розташований на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця, так званих Святих горах. Окрім наземних будівель, ми побачили крейдяні печери, що колись були прихистком для благочестивих монахів. Лавра – значуща архітектурна пам’ятка українського народу, благодатне місце для відпочинку від бурхливого життя, щирої усамітненої молитви.

За час реалізації проєкту діти здружилися, стали близькими. Найбільш хвилюючі моменти співпраці – це прощання на залізничному вокзалі, слова вдячності, щирі сльози та дитячі мрії, плани на майбутнє. Усі прощалися з надією: цей проєкт – це лише початок партнерства і справжньої дружби, яку не зможе розділити відстань понад 1300 км. Вражень та позитивних емоцій море… За це щиро вдячні директору Л.Лубяній, вчителю-філологу В. Найдьоновій та всьому дружному педагогічному колективу Олексіївської ЗОШ І-ІІ ст., а також родинам, які гостинно прийняли дітей з Бродівщини, піклувалися про них, як про рідних.

Такі проєкти дають можливість налагодити партнерські відносини між учнями і вчителями Львівщини та Луганщини, формують у юних українців почуття громадянського обов’язку, відповідальності. Це шанс побачити ще непізнані куточки України, зруйнувати стереотипи про різні регіони нашої неподільної держави.

Оксана Булишин,
вчитель Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст.,
координатор проєкту «Військово-­патріотичний табір
«Покоління свободи».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *