Додому > Актуально > Не турбує – не означає «відсутній»

Не турбує – не означає «відсутній»

Рак молочної залози – найпоширеніша форма раку у жінок у всьому світі, в Європі – одна з головних причин жіночої смертності. За даними Національного канцер-реєстру, минулого року діагноз «рак молочної залози» почули 14 170 українців, в т.ч. 14 057 жінок та 113 чоловіків. Померли минулого року через рак грудей 5 823 людини (5 774 жінки та 49 чоловіків). Це означає, що кожного тижня близько 110 українців помирає від раку молочної залози.
Статистика невесела. І про те, що треба знати про рак молочної залози, нашому кореспонденту Ліні ВОЙТЮК розповів завідувач жіночої консультації КНП «Бродівська центральна районна лікарня» Микола Серватнюк:

– Самостійно виявити проблему молочної залози можливо. На прийомі у акушера-гінеколога лікар показує, як правильно пропальпувати молочні залози. На стінах лікарні висять плакати про те, як робити пальпацію і видаються інформаційні листи.

Якщо жінка відчуває біль, «гульку» всередині, поверхневі ранки, незрозуміле ущільнення у молочній залозі, почервоніння, виділення з соска, деформацію його чи самої молочної залози, одразу повинна звернутися до фахівця. У жодному разі не слід займатися самолікуванням.

Проблема молочної залози і у нашому районі, є дуже актуальною. Жінки не займаються самообстеженням, вчасно не відвідують лікаря (а потрібно один раз у 6-12 місяців) та відтягують лікування з думкою, що все пройде. Але це відтягування може перейти від доброякісного процесу у злоякісний (рак ІІІ та ІV стадії), що важко лікується. Є фактори ризику, що підвищують можливу появу цієї недуги: порушення гормонального фону, супутні гінекологічні та ендокринні патології, шкідливі звички, старіння, зайва вага та ожиріння, коли не народжували або народили після 30-ти. У Бродах, у терапевтичному копусі та у пологовому відділенні лікарні можна пройти ультразвукову діагностику (УЗД), що є більш інформативнішою, ніж сама мамографія. Якщо жінка виявить хворобу вчасно і на раннiй стадiї піде до лікаря, тодi можна провести незначне хірургічне або медикаментозне лікування. Однак, жінка сама собі робить гірше, коли місяцями відкладає візит до лікаря, переживає і постійно боїться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *