Додому > Новини > Наш тил

Наш тил

І ДОРОСЛІ, І МАЛІ ДОПОМАГАЮТЬ АРМІЇ

На пункті збору гуманітарної допомоги на стадіоні «Ювілейний» щодня кипить робота. Тут приймають і великі вантажі з допомогою для воїнів та переселенців, і невеликі пожертви мешканців нашої громади, плетуть маскувальні сітки, формують аптечки, видають допомогу. Нещодавно прибув великий вантаж з Польщі. Фундація Fundacja Nadzieja na Przysz та українці, які зараз перебувають за кордоном, зібрали і передали велику партію необхідних речей з Варшави.

На фото: підчас плетіння сіток у Білявецькому ЗЗСО I-II ст.

Сьогодні всі – від малого до великого – хоч чимось хочуть допомогти нашим захисникам. Плетуть сітки, ліплять вареники у кожному населеному пункті і навчальних закладах Бродівщини.

«ПРАЦЮЄМО НА ПЕРЕМОГУ!»

З початком війни у Бродах запрацював волонтерський штаб «Броди», який займається постачанням військової амуніції, медикаментів, продуктів, допомогає вимушеним переселенцям. Ще один напрямок діяльності штабу – пошиття розгрузок, жилетів, де тримають штик-ножі, патрони, гранати та інші
необхіднеобхідні в бою для воїна речі.

За підтримки небайдужих людей організувала цю справу Ольга Гнатишин.

– Оскільки я професій на швея, до мене звернулися хлопці з військової частини з проханням, чи не могла б я пошити розгрузки, – розповідає Оля. – Це було для мене щось нове. Але я не могла відмовитися. Варіантів пошиття розрузок є багато. Військовослужбовці показали найоптимальніший. Таке замовлення не є індивідуальним. Розгрузка має бути зручною для всіх. Тож на основі даного взірця розпочала розробляти модель. Лекал не було. Дві доби працювала і зробила одну пробну. Військовики подивилися, щось удосконалили і схвалили. От ож, треба було приступати до роботи.

Ольга зателефонувала знайомим, які вміють шити. Долучилися до них і ті, хто зі швейною машинкою малознайомий, але і для них знайшлася робота. Першу партію віддали тим, хто вже їхав на передову. Зараз волонтерки посилено працюють, бо замовлень на розгрузки є багато.

– Ми тішимося тим, що можемо допомогти нашим воїнам, – наголошує волонтерка. – Будемо робити це стільки, скільки потрібно. У мене багато друзів, знайомих серед військових. Захищають сьогодні Україну мій син і рідний брат. Це ще більше стимулює.

Як каже Ольга, у них тут цілий процес. Тканиною забезпечують небайдужі люди і самі військові. Нещодавно принесли швеям цілу палатку. Адже тканина для такої жилетки має бути міцна. Також велика потреба у ремінцях, пасах, пряжках. Раніше таку фурнітуру постачали з Києва, Харкова, а тепер це неможливо.

– Багато потрібного для розгрузок надала нам Ольга Чорнобай, – розповідає Ольга Гнатишин. – У подальшому плануємо освоїти пошиття бронежилетів. Пластини вже є, шукаємо необхідний матеріал. Працюємо всі на перемогу і вона буде за нами!

ГАРЯЧІ ОБІДИ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ

У Бродах великою популярністю користуються кав’ярні «Сoffee 93 Grains» («93 Зернятка кави») підприємця Богдана Величка – учасника АТО, розвідника одного з механізованих батальйонів 93 ОМБр, який отримав тяжке поранення на Донеччині. У перші дні нападу Росії на Україну Богдан Величко поїхав до своїх бойових побратимів, щоб разом захищати свою Батьківщину від жорстокого ворога. А в його кав’ярнях працівники тепер готують гарячі обіди для захисників і розвозять на блокпости та пригощають кавою безкоштовно.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *