Додому > Новини > Нарощують темпи

Нарощують темпи

У першому півріччі колектив ДП «Бродівський лісгосп» жив своїм звичним життям – заготовляв і переробляв деревину, відновлював лісові культури, проводив за ними догляди, лісопатологічні обстеження, вирощував садивний матеріал, оберігав лісові масиви від руйнівних пожеж, захищав від хвороб та шкідників… Все ніби за розкладом, за виробничими планами. Прикметними для підприємства були хіба недавні внутрішні та обласні змагання вальників лісу, які минулого року довелося пропустити через ковідну пандемію.

Фото Ігоря ТАБІНСЬКОГО.

Принагідно зазначимо, що вправляння лісорубів у майстерності і на рівні лісгоспу, і на рівні області зайвий раз продемонструвало, що справжні фахівці на підприємстві не переводяться. І саме вони та уміле керівництво лісовим господарством є запорукою успіху… На внутрішніх змаганнях перше місце здобув Ігор Прийма, на обласних він посів почесне четверте. Та без нагород на рівні області бродівські лісівники не залишилися – «срібло» для підприємства серед юніорів здобув Ігор Дзьоба.

Напружений ритм змагань сміливо можна вважати сфокусованим згустком повсякденного виробничого ритму, який бродівські лісівники підтверджують конкретними економічними показниками. Якщо глянути на Довідку з основних техніко-економічних показників роботи підприємства, побачимо суцільне перевиконання за усіма півтора десятками пунктів. Виняток складає лише один – дванадцятий, що констатує про зменшення чисельності працівників на 9 чоловік – до 421. Так, заготівля деревини склала 49233 кубічних метра (118,3 відсотки), обсяг продукції переробки у грошовому виразі становив понад 51 мільйон грн (майже 155 відсотків). Та лісівники не лише рубають, а й поновлюють лісові насадження, тобто живуть і діють за принципом – «Зрубав – посади!». Лісові культури посаджено на 56 гектарах, догляд проведено на 388!

У цьому півріччі проведено ряд заходів з охорони та захисту лісу, зокрема, лісопатологічні обстеження насаджень на площі 3 тис. га, профілактичні заходи з охорони лісу від пожеж, влаштування та поновлення протипожежних смуг протяжністю 675 км. Посилили рейдову роботу з охорони лісу від пожеж і лісопорушень, розвішували шпаківні та штучні гніздівлі для птахів.

Фото Ігоря ТАБІНСЬКОГО.

Та високими темпами ростуть не лише показники виробничі. За ударну працю належиться й відповідна платня. Фонд оплати праці у порівнянні з першим півріччям 2020 року виріс майже у півтора рази – до 148,1 відсотка. Як було зазначено вище, на підприємстві на даний час трудиться 421 працівник. Середня заробітна платня у порівнянні з аналогічним періодом минулого року виросла на 151 відсоток і складає 16 374,5 гривні.

ДП «Бродівський лісгосп» є найбільшим серед підприємств Львівського ОУЛМГ платником податків та обов’язкових платежів до бюджетів. Сплата їх до Державного бюджету у поточному півріччі склала 20 мільйонів 543 тисячі гривень, до місцевого бюджету – 8 мільйонів 36 тисяч гривень. Сплата ПДВ до Державного бюджету становить 9 мільйонів 278 тисяч гривень, податок на прибуток – 284 тисячі гривень. Сплата до місцевого бюджету податку з доходів фізичних осіб складає 7 мільйонів 188 тисяч гривень. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 9 мільйонів 841 тисячу гривень при плані 5 мільйонів 709 тисяч. Фактична сплата єдиного соціального внеску становить 8 мільйонів 491 тисячу гривень при плані 6 мільйонів 614 тисяч. Всього сплачено податків до бюджетів усіх рівнів 37 мільйонів 70 тисяч гривень при плані 29 мільйонів 979 тисяч гривень.

Фото Ігоря ТАБІНСЬКОГО.

Комплексне господарство з високим рівнем переробки деревини, яким є підприємство, дає змогу підтримувати його стабільну, ефективну та прибуткову діяльність (чистий прибуток у першому півріччі становить – 1 мільйон 973 тисячі гривень. У лісгоспі постійно оновлюється матеріально-технічна база, вкладаються капітальні інвестиції у виробництво. У першому півріччі фактичні інвестиції на підприємстві склали 7 мільйонів 105 тисяч гривень за рахунок власних коштів підприємства, в тому числі на придбання навісної трелювальної лебідки MAXWALD-A501S – 157 тис. грн, форвардера «АМКОДОР 2662-01» – 5279 тис. грн, мотоінструменту (мотокоси та бензопили) на суму – 133 тис. грн, автомобіля лісової охорони «Renault Duster» – 524 тис. грн та інших необоротних активів.

Впродовж шести місяців 2021 року виявлено сім випадків незаконних рубок. Очевидно, що тісна взаємодія з правоохоронними органами дає свої плоди. Порушники усвідомлюють, що справедливого покарання їм не уникнути і нанесені збитки доведеться відшкодовувати з надлишком…

– Наше підприємство різнопланове, – твердить директор Орест Ониськів, – і його завдання – тримати в полі зору всі стадії виробництва: заготівлю деревини, її переробку, розсадники, відновлення лісових насаджень, всі аспекти діяльності трудового колективу – фінансово­-економічні, технологічні, кадрові, соціальні. Орест Ярославович сміливо каже, що за підсумками першого півріччя вони втішні, і колектив підприємства має тверді наміри й надалі нарощувати свої виробничі темпи…

І.Табінський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *