Додому > Новини > НА ВИЇЗДАХ З БРОДІВЩИНИ ОБЛАШТОВАНО КОНТРОЛЬНО-ПРОПУСКНІ ПУНКТИ

НА ВИЇЗДАХ З БРОДІВЩИНИ ОБЛАШТОВАНО КОНТРОЛЬНО-ПРОПУСКНІ ПУНКТИ

Майже місяць Бродівщина живе в умовах карантину з метою запобігти масовому поширенню небезпечної інфекції. Газета «Голос відродження» постійно інформує своїх читачів про ситуацію щодо цього у місті і Бродівському районі. Отож, на запитання головного редактора газети Надії ЗАБОКРИЦЬКОЇ відповідає голова райдержадміністрації Оксана ПРОКОПЕЦЬ.

– Оксано Павлівно, найперше питання, що цікавить мешканців району, чи є на Бродівщині хворі та інфіковані на коронавірус? Яка зараз загальна ситуація?

– Насамперед хочу заспокоїти мешканців Бродівського району, адже у період з 3 до 9 квітня у Бродівську центральну районну лікарню з підозрою на захворювання COVID-19 ніхто не звертався. Так, на попередньому тижні з підозрою на захворювання COVID-19 в обласну інфекційну лікарню було госпіталізовано 2 мешканців Бродівщини – Підкамінської селищної ради та Лешнівської сільської ради. Ще 1 особа з Лешнівської сільської ради перебувала на самоізоляції. Медики провели всі необхідні тести, результат – від’ємний. Тож усі підозри зняті.

Також, згідно постанови Уряду, Бродівська районна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення про облаштування постів на в’їздах та виїздах з Бродівщини, щоб слідкувати за станом здоров’я подорожуючих. Відтак на межі Тернопільської та Рівненської областей з 00:00 9 квітня 2020 року облаштовано стаціонарні карантинні контрольно-пропускні пункти. Контролюватимуть пересування громадян працівники поліції, ДСНС, Нацгвардії, медики. Там здійснюється безконтактне вимірювання температури.

– Чи продовжується експрес-тестування у Бродівському районі? Кого тестують і скільки людей протестовано? Чи виявлені випадки інфікування коронавірусом?

– Нагадаю, раніше було проведено перших 50 експрес-тестів. Насамперед це були особи, які повернулися із країн поширення COVID-19, згідно сформованого списку. 4 квітня Бродівський район додатково отримав 160, а 8 квітня – ще 80 експрес-тестів, що дало змогу медикам протестувати ще понад 180 осіб і наголошу, що ця робота продовжується.

Усі результати тестів негативні, тобто громадян інфікованих коронавірусом на Бродівщині не виявлено.

Особам, яким тестування ще не проведено, наголошено на необхідності самоізоляції і надано роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення. Для забезпечення та перевірки дотримання умов самоізоляції громадян на карантині залучені працівники поліції.

– У зв’язку з посиленням карантинного режиму Ви разом зі своїм першим заступником Тарасом Шаповалом здійснили інспектування лісових масивів, місць масового відпочинку людей. Що Ви виявили?

– На минулих вихідних ми комісійно здійснили рейд щодо перевірки наявності шлагбаумів для обмеження заїзду громадян в ліси на час карантину, а також перевірили місця масового відпочинку людей. Під час рейду не було зафіксовано жодного випадку порушення обмежувальних карантинних заходів. Але такі інспекції проводитимуться систематично, отож звертаюся до громадян бути свідомими та залишатися вдома. Ми маємо усвідомлювати, що карантин – це не канікули і не відпустка з шашликами. За свідоме недотримання умов карантину – штраф.

– Чи дотримуються люди посилених заходів карантинного режиму? Хто це контролює?

– З 6 квітня вступила в дію оновлена Постанова Уряду відповідно до якої запроваджені більш жорсткі обмежувальні заходи. Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
– переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Правоохоронці здійснюють контроль над дотриманням карантину, штрафів ще не накладають – проводять роз’яснювальну роботу, але якщо ситуація буде загострюватися – будуть відповідно реагувати. Зрештою і кожен з нас, хто вирішує порушити Постанову має сам усвідомити на який ризик наражає себе та свої близьких.

– Карантин – не одна велика проблема. На жаль, і Україна, і Бродівщина палає через самовільні підпали. Ви взяли участь у мобільній групі щодо профілактики і запобіганню несанкціонованого самовільного паління сухої рослинності. Що Ви побачили?

– На жаль, маємо ще одну біду – пожежі, що знищують гектари полів та лісів, разом і з тваринами, які опиняються у вогняній пастці. Минулими вихідними ми з першим заступником Тарасом Шаповалом працювали, очолюючи мобільні групи, патрулюючи ліси та поля, щоб попередити пожежі.

До складу цих груп також увійшли представники екологічної інспекції, ДСНС, Національної поліції, мисливського господарства «Стир», лісничі ДП «Бродівський лісгосп» та «Галсільліс». Під час патрулювання складено відповідні протоколи та проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення спалювання сухої рослинності. Також протокольним дорученням районної Комісії з питань ТЕБ та НС зобов’язано голів органів місцевого самоврядування створити на підвідомчих територіях мобільні групи для запобігання пожежам та вжити заходів щодо притягнення паліїв до відповідальності. Нагадаю, що українським законодавством заборонено спалювання опалого листя і сухої трави. За це передбачена адміністративна, а в окремих випадках, ще й кримінальна відповідальність. Ми будемо продовжувати такі об’їзди тому ще раз наголошую – палити суху траву заборонено!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *