Додому > Новини > Митрополит закликав жити за заповідями Божими

Митрополит закликав жити за заповідями Божими

14 січня Христова Церква відсвяткувала празник Обрізання та найменування Господа нашого Ісуса Христа і вшанувала пам’ять святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, й Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї Русі. У цей день архіпастирський візит у Броди та Бродівське благочиння Православної Церкви України здійснив митрополит львівський і сокальський Димитрій.

Парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці зустрічали митрополита українським короваєм на вишитому рушнику. А настоятель, бродівський благочинний, митрофорний протоієрей Василь Шира привітав архіпастиря теплими словами, зазначивши: «Вітаючи Вас від повноти серця нашої великої синівської любові, просимо Ваших святительських молитов і архіпастирського благословення».

Митрополит львівський і сокальський звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у співслужінні з секретарем єпархіального управління Володимиром Бачинським, настоятелем храму протоієреєм Василем Широю та священиками Бродівського благочиння.

Наприкінці Богослужіння митрополит Димитрій звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Він, зокрема, сказав, що хоч Церква уже відзначила віддання свята Різдва Христового, святкування ще тривають і ми продовжуємо радіти пришестю у світ Сина Божого – попереду ще свято Його хрещення. Особливу увагу митрополит Димитрій звернув на постать святителя Василія Великого, який прославився своїм побожним і духовним літургійним життям, будучи архієпископом Кесарії Каппадокійської. В його родині всі були святі – мати, батько, дід по материнській лінії, брати, сестра Мокрина. Сам він був освіченою і мудрою людиною, особливо добре знав філософію. В одній із своїх проповідей він наголошував на значенні слова втіленого і розмірковував над євангелією від Івана, де є такі слова: «Спочатку було слово і слово було Бог». Святитель Василій говорив, що треба вміти володіти даром слова, а ще більше треба вміти володіти даром слова душі. Тому що все те, чого не вміє людина сказати, виявляє душею, а це значить, що вона проявляє свою доброту через душу. Якби душа була вільна і не була в тілі, то ми пізнали б один одного краще. Оскільки душа в тілі, ми не можемо знати помисли інших. Отож, він закликає нас прислухатися кожного до самого себе, судити свої гріхи і жити за заповідями Божими.

Митрополит Димитрій привітав з днем іменин бродівського благочинного, митрофорного протоієрея Василя Ширу, який вже не один десяток років, не шкодуючи сил, трудиться у христовому винограднику. Від імені Предстоятеля Помісної Православної Церкви України Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія митрофорного протоієрея Василя Ширу нагороджено Благословенною грамотою та Хрестом Православної Церкви України (на фото внизу). Такі ж нагороди отримали священики Іван Парфанюк, Володимир Парфанюк, Петро Гоза, Степан Шира, Андрій Корчак, Степан Мрочковський, а також віряни Зоя Черничка, Дмитро Лящук, Юрій Базюта, Ігор Лящук.

Привітали з днем іменин свого душпастиря і парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці. На знак пошани і подяки за те, що митрополит Димитрій прибув у Броди і розділив з парафіянами радість свята, отець Василь Шира вручив йому просфору, над якою молилися під час святкової Літургії, та букет квітів.

На завершення митрополит Димирій привітав всіх іменників, які носять ім’я Василь та Василина, і зазначив, що цьогоріч Броди відвідає Предстоятель Помісної Православної Церкви України Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, дати візиту уточнюються.

Чудовий літургійний спів та колядки подарував присутнім у храмі цього святкового дня львівський чоловічий хор «Орфей».

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *