Додому > Культура > Ми діти твої, Україно

Ми діти твої, Україно

Творчий конкурс під такою назвою – один з найулюбленіших для молоді району і, зокрема, школярів. І не лише тому, що традиційно присвячується одному з визначних березневих свят – річниці з дня народження (цьогоріч 206) Т.Г.Шевченка. Його учасники виконують власну авторську поезію і прозу. Вони ніби звітують геніальному поету про те, як виконують його заповіти любити рідну мову, Україну і силою поетичного слова звеличувати і рідну неньку, і рідну землю, і свій народ та його прагнення до волі і щастя.

Як і щороку, конкурс «Ми діти твої, Україно», проходив у гостинній залі центральної районної бібліотеки. Бібліотекарі подбали про комфортні умови проведення цього своєрідного, творчого змагання молодих авторів-виконавців, підготували книжкову виставку «Тут велич Шевченка витає і народжується у слові».

Голова оргкомітету, головний спеціаліст відділу культури, молоді і спорту РДА Наталя Гудима привітала і учасників конкурсу, і досить численну команду журі під головуванням начальника відділу освіти РДА Микола Сторожука, побажала натхнення і творчих перемог.

Директор ЦБС району, голова районної організації «Союз Українок» Віра Соловій заакцентувала увагу юних любителів красного письменства на тому, що сьогодні, як ніколи, важливо привертати увагу до української мови, яка має звучати на всіх теренах нашої держави і що, як ніколи актуальним для нас, для зміцнення єдності і миру в Україні є слова Кобзаря «Борітеся – поборете!».

І хоч у цьогорічному конкурсі взяли участь в основному учні бродівських шкіл й лише одна представниця сільської (Наквашанської ЗОШ І-ІІІ ст.), на ньому прозвучало немало і цікавих поезій та прозових проб пера, і нових імен.

Голова журі Микола Сторожук у своєму вітальному слові наголосив, що приємно бачити натхненні молоді обличчя, які прагнуть реалізувати свої творчі можливості і талант у слові.

Переможців визначали у трьох вікових категоріях – 9-10, 11-14 та 15-17 років у номінаціях «Поезія» і «Проза».

На фото: Юстина Тимусь, учениця Бродівської ЗОШ І ст. № 1 з батьком.

Справжнім відкриттям конкурсу стала маленька, але справді талановита дівчинка Юстина Тимусь, учениця Бродівської ЗОШ І ст. № 1, яка й стала переможцем у І віковій категорії у номінації «Поезія». Вона всім нагадала маленьку Лесю Українку, бо, незважаючи на хворі ніжки, впевнено почувалася і дуже артистично читала свої чудові, як на її вік, вірші. І треба було бачити, з якою любов’ю й гордістю дивився на свою донечку її батько! Друге і третє місця відповідно було присуджено учениці СЗОШ № 2 м. Броди Діані Дмитрущак та Діані Кравчук із ЗОШ І ст. № 1 м. Броди.

У другій віковій категорії 1-3 місця відповідно посіли гімназисти Володимир Лосенков, Дарина Миколюк та Олександр Бурделяк, який розділив третє місце з ученицею Наквашанської ЗОШ І-ІІІ ст. Христиною Ковтонюк.

Увагу членів журі у третій віковій категорії привернув учень Бродівської СЗОШ № 2 Максим Лигун своєю новаторською поезією про проблеми нашого соціуму і емоційною декламацією – він став переможцем. Вихованка цієї ж школи Анастасія Лісковецька посіла друге місце.

У номінації «Проза» кращими визнано прозові замальовки учениць Софії Антонишин (ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3»), в якій вона роздумує про трагедію війни на сході України, Софії Капустинської (СЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Броди) та Вікторії Клопотюк (ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3). У номінації «Нащадки Кобзаря» відзначений учень Бродівської ЗОШ І. ст. Владислав Яремкевич, у номінації «З Україною в серці» – учениця цієї ж школи Вероніка Стоцька, у номінації «Перший успіх» – учениця ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3» Марта Климок.

Усі переможці та номінанти були нагороджені грамотами і подарунковими виданнями «Кобзаря», які вручили Наталя Гудима і Микола Сторожук.

Г.ПЕТРУСЬ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *