Додому > Освіта > Майбутнє у єдності

Майбутнє у єдності

Події останніх років сприяють усе глибшому усвідомленню громадянами України своєї національної приналежності, глибоко вражають найзатятіших скептиків у питаннях державотворення, не залишаючи байдужим жодного українця. Гасла типу «Україна – єдина країна», «Ми – за неподільну Україну!», «Одна єдина соборна Україна», «Єдина держава! Єдина нація! Єдина мова!», «Сила народу – у єдності» стали для багатьох із нас громадянською позицією, життєвим кредо, своєрідною місією буття, спонукаючи до активних дій у напрямку ствердження цілісності нашої країни.

Це ще раз підтвердила і перемога проєкту «Схід і захід разом: майбутнє у єдності». Такий проєкт представив наш Паликоровівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у конкурсі, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» в рамках Програми «Змінимо країну разом» за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації для здійснення освітніх обмінів між закладами Львівської і Луганської областей і який фінансувався за кошти обласного бюджету Львівської області. Цей проєкт був спрямований на продуктивну співпрацю, конструктивний діалог між освітніми закладами-партнерами двох віддалених регіонів нашої держави з метою налагодження ефективної взаємодії, нівелювання суспільно нав’язаних стереотипів та спроб роз’єднати український народ, протиставляючи нас один одному.

Спільне 3-денне (на початку липня цього року) проведення часу 10 учнів і 3 педагогів Паликоровівського НВК Бродівської районної ради Львівської області та 9 учнів і 4 педагогів Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області відбулося в м. Києві з метою відвідин пам’ятних місць, пов’язаних з Революцією Гідності (Майдан Незалежності, Алея Героїв Небесної Сотні, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні, музей Революції гідності, вул. Хрещатик), а також у місті, одвічному столичному конкуренті, Чернігів, що славиться своєю 1300-літньою історією та затишком.

Екскурсії славетними містами України, низка інтерактивних методів взаємодії (елементи тренінгової роботи, криголами, експрес-представлення шкіл, районів, регіонів, рефлексійні вправи і т.п. ), обмін враженнями і досвідом з перспективою організації наступної співпраці в іншому форматі – усе це допомогло якнайкраще розкрити суть проєкту та реалізувати сформульовані завдання. Усі заходи було здійснено за рахунок цільових бюджетних коштів проєкту, а також власних фінансових внесків учителів та батьків учнів Паликоровівського НВК і Мирненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Ми щиро вдячні організатору Програми «Змінимо країну разом», а саме Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» в особі виконавчого директора Галини Петрівни Литвин за сприяння і можливість втілити у життя такий важливий для кожного з нас і всієї країни проєкт щодо партнерства освітніх закладів сходу і заходу України! Спасибі нашим партнерам – педагогам та школярам Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області за доброзичливу співпрацю і продуктивну взаємодію у рамках проєкту й усім, хто долучився до його реалізації. Ми переконалися, що «нема у нас бандерівців і москалів, східних і західних; всі ми – народ України» (В’ячеслав Чорновіл).

А. Гайдамаха,
заступник директора
Паликоровівського НВК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *