Додому > Культура > Мандрівка книгосадом Галини Новосад

Мандрівка книгосадом Галини Новосад

Презентація книг і місцевих авторів, і відомих українських майстрів слова у Літературній вітальні Бродівської центральної міської бібліотеки – не рідкість для брідчан. Але недавня зустріч у читальній залі ЦМБ стала справді якоюсь знаковою. У Літературній вітальні гостювала особлива авторка і неодинарна жінка – Галина Новосад із Золочева (на фото у центрі). Пристрасна читачка, завзята мандрівниця (об’їхала чи не пів світу), успішна галицька бізнес-леді, щаслива дружина, мама й бабуся, і авторка унікальної, при тому дебютної книги «У світі книг». У ній зібрано 150 неймовірно цікавих, живих та емоційних літературних оглядів на твори українських і зарубіжних сучасних письменників. Це видання – своєрідна прогулянка, як сказав хтось із друзів авторки, «книгосадом Галини Новосад», яка дбайливо й з любов’ю плекає його вже роками, ретельно фіксуючи свої враження і думки від прочитаних нею творів, зустрічей з їх авторами. Та не розчаровуйтеся, бо це аж ніяк не нудні рецензії чи читацькі відгуки. Переплетені з особистим досвідом і спогадами авторки, ці тексти стають повноцінними, захопливими історіями – короткими, але дуже діткливими до розуму і серця. І це робить книгу справді унікальною.

Директор БЦМБ Віра Соловій та бібліотекар Надія Степура, представляючи гостю, наголосили, що книга Галини Новосад, її літературні огляди – не тільки оригінальна престижна промоція для авторів, про яких у ній йдеться, а й величезна послуга бібліотекарям, любителям читання, усім, хто хоче бути в курсі літературних новинок чи за потреби блиснути інтелектом. У ній авторка дає короткий огляд творів Андрія Любки, Наталі Гурницької, Елізабет Мак-Нілл, Івана Бондарева, Светислава Басара, Ольги Мельник, Юрія Винничука, Ірини Даневської, Світлани Талан, Леопольда фон Захер-Мазоха, Кузьми Скрябіна, Андрія Куркова, Василя Шкляра, Ольги Токарчук та багатьох інших авторів, в т.ч. і тих, які презентували свої книги у Бродах, як от Людмила Когут, Оксана Кузів, Галина Вдовиченко та ін. А щирий цікавий огляд книги Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» про сина великого Моцарта – Франца Ксавера Моцарта, презентація якої відбулася в рамках фестивалю LvivMozArt, пов’язаного з нашим містом і нашою землячкою, натхненницею проєкту Оксаною Линів, – це своєрідна подяка за це відродження пам’яті.

Про цю книжку можна говорити і писати без часових рамок, бо у ній, що не сторінка – то цікавинка, то колористика рідної мови, думки, поглядів на сучасну літературу і світ. Тому із щирим захопленням слухали присутні у залі – а це бібліотекарі, освітяни, місцеві шанувальники красного письменства, читачі, і виступ самої гості. Її життя, як і книга, теж виповнені цікавими поворотами долі. Вона закінчила Львівський університет ім. Івана Франка і «Львівську політехніку», працювала в Центрі космічного зв’язку, а останні 20 років очолює підприємство «Галкомсервіс». Цікаво, що дебютне видання «У світі книг» стало сюрпризом не лише для нас, читачів, а й для самої авторки – книгу до іменин підготували, видали й презентували їй коханий чоловік Володимир спільно з друзями Андрієм Любкою та Юрієм Винничуком. Кожного у читальній залі захопили розповіді гості із Золочева, про те, як її мрії матеріалізувалися у книгу.

Про те, як трепетно Галина Новосад ставиться до кожного автора і його творінь, як цінує його працю, і з якою насолодою ділиться своїми думками про прочитане, говорили у своїх виступах педагоги Галина Вишневська з Бродів та Марія Квасюк з Підкаменя, бібліотекар Бродівського історико-краєзнавчого музею Наталія Ханакова, директор БЦМБ Віра Соловій, ведуча Надія Степура та інші, бажаючи гості, аби «повнився новими літературними знахідками книгосад Галини Новосад».

Звичайно, не обійшлося без приємних сюрпризів, як от вітальний виступ чоловіка Володимира Новосада, участь у презентації давньої колежанки Надії Міщук, яка, дізнавшись про таку оказію із соцмереж, приїхала у Броди з Тернополя, квіти від подруги Людмили Рудої з м. Рівного, що їх доставив у залу, де відбувалася ця справді зворушлива зустріч, спеціальний кур’єр.

Галина Новосад з радістю відповіла на численні запитання присутніх і залишила у соцмережі такий відгук про гостювання у Бродах. «Я приємно вражена, як тепло зустріли мене у стінах центральної міської бібліотеки м. Броди. Багато мешканців міста та сіл Бродівської ТГ прийшли на цю зустріч. Приємно було бачити у читальній залі багато працівників бібліотек. Атмосфера зустрічі була дуже позитивною, а спілкування – активним і цікавим. Щиро дякую Вірі Соловій та Надії Степурі за гарну організацію і смачну каву. Особлива подяка Володимиру Булишину за те, що відважився приїхати до Золочева на мою першу презентацію і запросив до старовинних Бродів, міста Йозефа Рота та Оксани Линів. Броди – ви чудові!».

Мандрівка книгосадом Галини Новосад, спілкування, автограф- і фотосесія та спогади про зустріч з такою яскравою особистістю як Галина Новосад – це ніби ковток цілющої води для душі у вирі клопітних буднів.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *