Додому > Новини > Лікар лікує людей, а ветеринар – людство…

Лікар лікує людей, а ветеринар – людство…

Усі ми добре знаємо казку про лікаря Айболита, який допомагав різним звірам у себе під деревом. Хоча сучасні Айболити працюють у більш комфортних умовах, мета у них одна – врятувати друзів наших менших, які, на відмінну від людей, не покажуть, де у них болить.

Моя розповідь – про людину, про яку добрим словом відгукуються селяни та міщани, спеціаліста своєї справи – Богдана Володимировича Шуста. 57-річний ветлікар згадує, що ще змолоду його «тягнуло» до сільського господарства, хоч у родині ніхто не працював у цій галузі. Тому за покликом серця, у 1979 році, й вступив у Судововишнянський зооветеринарний технікум.

– Ще студентом я мав практичну базу, часто їздили у колгоспи, вчилися працювати. А сьогодні ветлікарі навчаються по картинках… Їм обов’язково потрібно дослухатися до старших спеціалістів, поважати їхній досвід, – роздумує пан Богдан.

Після навчання чоловік працював у колгоспі «Правда». Потім служба в армії у далекому Казахстані. Там був санінструктором батальйону. Коли повернувся на Батьківщину, направили працювати у Поникву. Тим часом заочно закінчив зооветеринарний інститут у Львові та курси з пересадки ембріонів у всесоюзному інституті тваринництва в Москві. Пояснив, що пересадка ембріонів – це своєрідне сурогатне материнство.

Прошу Богдана Володимировича згадати найскладніший випадок з його практики… Недовго думаючи, чоловік розповідає:

– Якось у другій ночі почув гуркіт у вікно. Жінка так будила мене, що аж розбила скло. Виявилося, що у її корови під час пологів сталася біда – у хліві все було в крові. Допомогти мені було нікому – ніч. Працював сам години дві, а на п’яту ранку вже треба було бути на роботі.

У Поникві ветлікар пропрацював 20 років, потім працював у Бродівській районній державній лікарні ветеринарної медицини на посаді завідувача лікувального відділу. Їздили на виклики і у господарства, і до селян.

Син Тарас пішов слідами тата – теж вивчився на ветеринарного лікаря та відкрив у Бродах приватну ветаптеку і центр лікування тварин. Сьогодні Богдан Володимирович працює продавцем-консультантом у цій аптеці, але на виклики і досі виїжджає у різні села району.

– У ветеринарів, як і у лікарів, ненормований робочий день. На вихідні, у свята, вночі і вдень – завжди, треба бути напоготові…, – розповідає Б.В. Шуст.

Під час нашої розмови у ветаптеку постійно заходять люди. Чоловік дає професійні поради, які вітаміни використовувати для курчат, гусят, качат і т.д., який корм краще взяти щоб «неслися» кури та ін.

Ліна КАШУБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *