Додому > Актуально > Львівщина і Луганщина – дружба за сотні кілометрів

Львівщина і Луганщина – дружба за сотні кілометрів

Є певні сили, що багато років поспіль хочуть розділити Україну. Але вже четвертий рік віддалені одна від одної області, Львівська та Луганська, об’єднуються через співпрацю і підіймають на новий рівень культуру, освіту та медіа. І у першу чергу, у цій спів­праці має бути задіяне молоде покоління, адже від нього залежить майбутнє нашої країни. Програма «Змінимо країну разом», яку започаткували голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та голова Луганської ВЦА Юрій Гарбуз у 2016 році, має на меті об’єднати схід і захід України, Львів і Луганськ, Броди і Білокуракине. У цю програму включено проект «Покоління свободи», в основі якого – міжшкільні обміни.

Минулої суботи на Бродівщину знову прибули гості з Луганщини – з Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст. (Білокуракинський район). Їх радо зустріли учні і вчителі Ясенівської ЗОШ I-III ст. У 2018 році олексіївці Різдвяні свята провели у Ясенові, а у травні ясенівчани брали участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій грі «Сокіл» («Джура») на Луганщині. Привітання гостей почалося із солодкого столу, пісень та віршів. Особливою родзинкою була гарно виконана пісня від директорки Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Б.Г. Башко. Вона провела екскурсію навчальним закладом (на фото внизу), який відзначив уже своє 70-річчя, розповіла про колишнього директора В. О. Черняка, який доклав багато зусиль для розвитку школи і шкільного планетарію. Кожен клас зустрічав гостей по-різному: віршами, піснями, частівками.

У спортивній залі господарі організували для гостей концерт. Вступне слово надали директору Олексіївської школи Л.А. Любяні, яка розчулила усіх своєю подякою та поділилася приємними враженнями від Ясенова, наголосивши, що всі діти однакові й рівні, незважаючи на місце проживання. Спершу свої таланти показали учні Олексіївської ЗОШ. Дівчата у вишиванках співали українські народні та ліричні пісні. Ясенівці також не поступалися харизмою: сценка на львівській говірці, танець під пісню «Так люблю той Львів, що бракує ми слів», флешмоб, багато пісень… Творчі презентації навчальних закладів Олексіївської та Ясенівької ЗОШ були креативні і мистецькі. У цей же день луганчан чекала екскурсія «Мальовничими стежками рідного краю» – у село Лучківці та на гору Жбир.

Уся програма для гостей з Олесіївської школи була дуже насичена та пізнавальна. Це екскурсії у Бродах, у Берестечко, на Козацькі могили, поїздка у Львів, ознайомлення з діяльністю Львівської скаутської організації «Пласт», відвідини історичних місць нашого обласного центру, екскурсія замками «Золотої підкови» – Олеським, Підгорецьким і Золочівським.

А 25 вересня, в останній день перебування гостей у Ясенівській школі, до них приєдналися перший заступник голови Бродівської РДА Оксана Прокопець та голова Бродівської районної ради Євген Швед, які засвідчили свою готовність і надалі тісно співпрацювати у напрямку дружніх та партнерських відносин. На згадку про перебування на Бродівщині гостям були вручені подяки, подарунки та солодощі. Хочеться вірити, що партнерство Ясенівської та Олексіївської шкіл – буде плідним і дружнім. Такі проекти підтверджують, що Україна єдина і ніхто не в змозі її розділити.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Л. Войтюк.
Фото В. ЧИЖИКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *