Додому > Освіта > Коли лунатимуть цьогорічні останні дзвоники…

Коли лунатимуть цьогорічні останні дзвоники…

Ось і завершується непростий, але насичений цікавими подіями, діями, здобутками, емоціями, враженнями 2020-2021 навчальний рік. Коли і як – про це розмова нашого кореспондента Галини ПЕТРУСЬ з начальником відділу освіти Бродівської міської ради Миколою СТОРОЖКОМ.

– Миколо Михайловичу, тож коли лунатимуть у закладах освіти Бродівської МТГ останні дзвінки?

– Практично всі заклади освіти вже визначилися з форматом і датами проведення свята останнього дзвоника. Для переважної більшості школяриків він пролунає 2 червня, а саме – для учнів шкіл м. Броди, ЗЗСО сіл Лешнів, Пониква, Пониковиця, Суховоля, Шнирів, Білявці, Конюшків, Підгір’я, Станіславчик.

31 травня останній дзвінок лунатиме для учнів та випускників ЗЗСО сіл Гаї, Гаї-Дітковецькі, Голосковичі, Комарівка, Корсів, а 1 червня – для учнів Боратинського ЗЗСО.

Форми проведення свята у кожному закладі різні. Це квести, ранкові зустрічі, креативні уроки, прощальні уроки, святкові імпрези, лінійки у локаціях тощо.

– Скільки учнів здобували освіту у школах громади протягом 2020/2021 н.р.?

– Усього здобували освіту 4893 учні, в 11 класах – 231 здобувач освіти. 212 випускників отримують документи про повну загальну середню освіту звичайного зразка, 12 випускників претендують на нагородження золотою медаллю, а 7 – срібною.

Випускників 9-х класів у ЗЗСО громади – 476. Документи про базову загальну середню освіту отримають 450 випускників, а документи про базову загальну середню освіту з відзнакою – 26. У четвертих класах ЗЗСО завершують навчання 503 учні.

– Найгарячіша пора зараз в одинадцятикласників…

– Так, поки школярі в очікуванні свята останнього дзвоника, випускники 11-х класів, які мріють про навчання у вузах, з головою поринули у процес здачі ЗНО, основна сесія якого розпочалася 21 травня і триватиме по 15 червня.

Позаду вже ЗНО з хімії, німецької, англійської мов, що проходило на базі закладів освіти Львова та Золочева. 28 травня на базі ЗЗСО №2, №3, №4 м. Броди випускники здаватимуть ЗНО з математики, а 1 червня з – української мови та літератури. 4 червня відбуватиметься ЗНО з історії України на базі ЗЗСО №2 та № 3 м. Броди. 7 червня відбудеться ЗНО з фізики (м. Львів), 10 червня – з біології (м. Золочів), 15 червня – з географії (м. Золочів).

– Яку ще цікаву інформацію хочете донести до читачів газети?

– Відділ освіти Бродівської міської ради ще у квітні 2021 року підготував і подав заявку на участь у конкурсі на отримання грантів у рамках проекту Асоціації міст України «ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОРИВ». І сьогодні ми раді повідомити громаді, що Асоціація міст України прийняла рішення про безкоштовну передачу Бродівській територіальній громаді 6 Грантових сертифікатів, ринкова вартість яких складає 213000 грн, на право користування електронними освітніми ресурсами для закладів дошкільної освіти, 5 Грантових сертифікатів ( 177 500 грн) на право користування електронними освітніми ресурсами для інклюзивного навчання у початковій школі.

Маємо 37 Грантових сертифікатів (1620500 грн) на право користування електронними освітніми ресурсами для 1-х, 2-х, 3-х, 4-х класів Нової Української Школи та кабінетів математики. Загальна вартість Грантового сертифікату складає 2011000 грн. Тепер, для подальшої реалізації проєкту, слово за депутатським корпусом Бродівської міської ради в частині позитивного прийняття рішення щодо виділення співфінансування в сумі 497 тис. грн. Найближчим часом відповідний проєкт рішення буде подано відділом освіти на розгляд Бродівській міській раді.

До слова, електронний засіб навчального призначення має такі складники – індивідуальний доступ учителя до електронного освітнього ресурсу з робочого місця для забезпечення освітнього процесу в традиційній та дистанційній формах навчання; індивідуальний доступ учителя вдома з метою якісної підготовки до уроків; індивідуальний доступ учнів класу для забезпечення дистанційного навчання; календарне планування із використанням навчального контенту; каталог із переліком найменувань навчальних відео;технічну підтримку за виділеною телефонною лінією. Реалізація цього освітнього грантового проєкту однозначно сприятиме підвищенню рівня надання освітніх послуг у Бродівській територіальній громаді! Особливо, якщо взяти до уваги, що дистанційне навчання настирно входить у повсякденне життя педагогів та учнів.

І, звичайно, усім учням, вчителям – спокійного, цікавого відпочинку, нових вражень, відкриттів та здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *