Додому > Актуально > «Кава підгорецька» з присмаком добра

«Кава підгорецька» з присмаком добра

Якось в одній з крамничок Бродів наглянула 200-грамовий пакет меленої кави. Я не кавоман, але зацікавив напис «Кава підгорецька» і креативний дизайн оформлення упаковки. Коли почала детальніше цікавитися, як з’явилася кава з назвою відомого в історичному, архітектурному і духовному плані населеного пункту Бродівщини – Підгірці, то відкрила для себе дивовижний світ добрих людських діянь і людей, які творять добро не для піару, а просто за потребою душі і свого розуміння такого поняття як добродійність у сучасному світі.

«Кава підгорецька» з’явилася у деяких торгових закладах Бродів як результат соціального проєкту двох неординарних людей – священика, старобрідського отця-декана Тараса Дзьоби та відомого у Бродах бариста Богдана Величка. Мета цього проєкту – збір коштів на перекриття головного куполу храму Воздвиження Чесного Хреста і Йосифа Обручника.

Отець Тарас разом з парафіяльною громадою, за сприяння Сокальсько-Жовківської єпархії, залучаючи волонтерів, меценатів, проводячи різноманітні акції на підтримку цієї архітектурної пам’ятки 18 століття національного значення, вже восьмий рік невтомно трудиться над її відновленням. І от завдяки цьому проєкту часточка коштів з продажу «Кави підгорецької» йде на відновлення мідного купола давнього храму. І це справді цікавий феномен партнерської співпраці, до якої долучаються люди, які дбають не лише про матеріальний, а й духовний спадок для майбутніх поколінь.

Цікаві думки з приводу такої співпраці висловив Богдан Величко, засновник популярних у Бродах кав’ярень «93 зернятка кави» і «Мідна кава», учасник АТО, доброволець 93-ОМБр (позивний Dan Sand), який був поранений під час штурму населеного пункту Піски у 2015 році, пройшов тривалий курс лікування та реабілітації і повернувся до мирної праці з чіткими життєвими орієнтирами, що світ врятує добро і відповідальність за те, що ти робиш. Його шлях до своєї справи, до «своєї» кави теж був непростим – наша газета вже писала про це. Та важливо інше – цей молодий підприємець вважає, що нині бізнес має бути соціально-відповідальним, проявляти соціальні ініціативи, і якщо він успішний, то має допомагати у вирішенні питань чи проблем, які не можна вирішити на державному рівні. Богдан Величко постійно дотримується такої практики у своїй підприємницькій діяльності, є ініціатором і спонсором не одного соціального проєкту (хоч ніколи не афішує цього) не лише у місті, а й в селах району. І так у співпраці з отцем Тарасом й виникла його нова лінійка «Кава підгорецька». Це високоякісна свіжозмелена кава (60% «Арабіка» і 40% «Робуста») і «Мідна кава» підтримує оновлення головного куполу давнього підгорецького храму, на перекриття якого, за словами о. Тараса Дзьоби, потрібно біля трьох тонн мідної бляхи. Акція поки що безстрокова, бо за приблизними підрахунками «в одній пачці кави – 10 грам міді». А цінність цієї акції ще й в тому, що кожен, п’ючи цю каву теж долучається до цього проєкту, а отже і відновлення духовної святині. Не слід забувати й про те, що кава, як каже пан Богдан, це не тільки напій, це своєрідна історія. Приміром, «93 зернятки кави» – це історія 93 ОМБр, його побратимів-­атошників і сучасної боротьби України за свою незалежність та цілісність своїх кордонів. А «Мідна кава» – це історія не тільки підгорецького храму, а й наших духовних коренів. Разом з тим бариста прагне виховувати у людей добрі смаки та культуру споживання кави й мріє зробити Броди провінційним центром доброї кави, а ще – відкрити фірмову міні-пекарню.

Не менш важливим у цьому соціальному проєкті є й те, що у його реалізацію включилися і ряд інших підприємців міста, про яких ніхто й не знає, бо роблять це не на публіку, а за покликом свого сумління і життєвих переконань.

Отець Тарас Дзьоба під час нашої розмови сказав з цього приводу: «Користаючись нагодою хочу подякувати кожному християнському серцю, яке відкрите на підтримку цього величного і старовинного храму. Особливо тим, хто підтримує наші ініціативи, що направлені на його реставрацію. Зокрема, в цій «кавовій реставрації» шановному Богдану Величку, Оксані Сех, кураторці цієї ініціативи на теренах м. Броди, та власникам магазинів у яких можна придбати «Каву підгорецьку». Це, зокрема, магазини «Гулівер» (вул. Шевченка), «Цукерня» (вул. Залізнична), «Продукти Ти купив…» (вул. Шевченка), «Продукти Ти купив…» (пл. Ринок), «Мигдаль» (вул. І. Франка), «Елегія» (вул. І. Богуна), «Продукти» (вул. Львівська) та магазин будівельних матеріалів (вул. Енергетична). А у магазині «Насіння» (вул. Золота), можна, за словами отця Тараса, придбати оригінальний подарунковий набір («Каву підгорецьку», ексклюзивне горнятко і духовну книжку). Він також зазначив, що «ми відкриті на розширення цього списку з тими, хто бажає підтримати наші ініціативи чи в інший спосіб долучитися до підтримки і реставрації храму».

Отже смакуйте «Каву підгорецьку» з присмаком добра!

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *