Додому > Новини > Карантин вніс свої корективи у місті

Карантин вніс свої корективи у місті

Вже другий тиждень Броди, як і всі міста України живуть в умовах карантину через загрозу поширення коронавірусу. Що ж змінилося? Найперше, у центрі Бродів помітно стишилося звичне життя. Поменшало людей на вулицях. Якщо і ходять, то здебільшого поодинці. Побільшало людей у масках. На вулиці Золотій, у парку на Майдані Свободи, на дитячих майданчиках немає дітей, не прогулюються молоді мами з дитячими візочками. На карантин пішли усі навчальні, дошкільні заклади не тільки міста, а й району.

Вніс карантин свої корективи і в роботу магазинів, закладів громадського харчування, салонів краси, ринку. Наразі працюють лише аптеки, продуктові магазини, супермаркети, банки та банкомати. Але і тут з’явилися нові правила: до аптек людей просять заходити по-одному, до магазинів – не більше 3-х. Як результат, біля них скупчилися черги, але дистанції тут дотримуються. Деякі аптеки працюють «через віконечко». А на дверях майже кожного фармацевтичного закладу оголошення про те, що маски, гумові рукавички, антисептики, марля, парацетамол, перекис водню тимчасово відсутні.

У магазинах продавці обслуговують покупців у масках і рукавичках, а в деяких торгівельних закладах при вході поставили вологі серветки, якими можуть скористатися відвідувачі безкоштовно.

В банки пускають по одному, тому надворі скупчились черги. Деякі заклади громадського харчування продовжили свою роботу у форматі доставки страв у будь-яку точку Бродів.

Відповідно до рекомендацій додаткові заходи з профілактики ввели служби, організації, управління. Інформують про те, що надають консультації он-лайн, щоб не створювати черги у закритих приміщеннях.

Служби Божі у храмах міста уже проходять майже без участі парафіян. Їх можна переглянути он-лайн на Фейсбук-сторінках.

Рішуче поставилися до карантину у Бродівській міській раді і запровадили ряд заходів для безпеки. Зокрема, дезинфікуються вулиці, контейнери для сміття, автобусні зупинки. Міський голова Анатолій Белей зазначає, що через коронавірус Броди живуть у режимі готовності до надзвичайної ситуації.

– У місті спокійно, – говорить Анатолій Белей. – Мешканці з розумінням ставляться до цієї надзвичайної ситуації, що несе загрозу всьому світу. Дехто з підприємців незадоволений тими обмеженнями, що зараз застосовуються. Я їх розумію. Адже це принесе декому збитки. Хочу зазначити, що в умовах карантину втратить надходження і міський бюджет. Цьогоріч, напевно у місті буде менше зроблено, ніж ми запланували. Але, щоб зберегти життя людей необхідне максимальне дотримання карантину. Міська рада працює у звичному режимі. Ми лише обмежили доступ громадян. Але, на дверях вивішений телефон і за дзвінком допускаємо відвідувачів, видаємо необхідні документи. Хочу закликати брідчан не панікувати, не боятися, дотримуватися всіх рекомендацій, зайвий раз не виходити з дому, особливо літніх людей. Подбайте про своє здоров’я і ближніх.

Варто зазначити, що у Бродах ажіотажу і паніки не спостерігається. Працює районний штаб швидкого реагування для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, де аналізують ситуацію у місті і в районі, напрацьовують алгоритм дій та рекомендацій.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *