Додому > Культура > Фестиваль в онлайн форматі

Фестиваль в онлайн форматі

Цьогорічні новорічно-різдвяні свята мають свої особливості. Досить відчутні корективи у їх відзначення внесла коронавірусна епідемія, карантини різного штибу, локдаун і т.п. Але від цього святкова атмосфера у Бродах не зміліла, а наповнилася новим змістом. Змінила свою «прописку» новорічна ялинка, яку раніше встановлювали традиційно в центрі головної міської площі – пл. Ринок. Цьогоріч вона з’явилася у скверику біля фігури Матері Божої. І чи не вперше стала живою розкішною окрасою міста, бо росла тут, як пам’ятаю, не один десяток років. Висока, пишна, мистецьки прибрана зеленокоса красуня манить миготливими, справді казковими вогниками і малечу, і дорослих. Мелодії колядок, що линуть з встановленої тут же великої оригінальної шопки, цікава зимова фотозона, сяйво голубих вогників на маленьких деревцях біля фігури Матері Божої, загадкова підсвітка скверика – все навертає до світлих думок і надій, незважаючи на нелегкі виклики сьогодення, наступ коронавірусу, децентралізацію, тотальне здорожчання життя і примару бідності для багатьох людей, соціально-суспільні спалахи невдоволення українців.

На фото: зразковий художньо-просвітницький ансамбль «Забавлянка» (керівник М.Ковалів)

Свої відмінності мав й вже традиційний для Бродів ІV регіональний «Фестиваль Коляди і Пампуха» – цьогоріч він проводився онлайн. За словами директора Народного дому м. Броди Марії Пишної, колектив якої організовував це дійство, у ньому взяли участь народні і самодіяльні колективи Бродівської ОТГ. Зокрема, такі народні колективи, як ансамбль народної пісні «Криниченька» (кер. Н.Ковальчук), ансамбль народної музики «Гоп зі смиком» (С.Мілютенко), зразковий художньо-просвітницький ансамбль «Забавлянка» (М.Ковалів) з Народного дому м. Броди, художньо-просвітницький колектив с. Лучківці (В.Цап), вокальні ансамблі Народних домів с. Лешнів (Н.Климок) і с. Гаї-Дітковецькі (С.Гаврилюк), муніципальний хор «Боян» (Я.Линів). Від колядників до колядників вміло вели слухачів ведучі фестивалю – учасники народного самодіяльного театру «Пошук» Народного дому м. Броди Ю.Желих та Р.Скорик.

На фото: вокальний ансамбль Народного дому с. Лешнів ( керівник Н.Климок)

До фестивалю у соцмережі «Фейсбук» долучилися і народні колективи НД с. Суховоля – чоловічий вокальний ансамбль «Січовик» (М.Добрянський), ансамбль пісні і музики «Діброва» (Я.Шишка), вокальні ансамблі Народних домів сіл Корсів, Комарівка, Дуб’є, Конюшків, Берлин, Нем’яч, Сухота, Суходоли, художньо-просвітницькі колективи Народних домів сіл Глушин і Язлівчик.

І хоч брідський «Фестиваль Коляди і Пампуха» відбувався в онлайн форматі, але його коляди заворожують серця людей, вселяють віру у кращий завтрашній день і допомагають долати негаразди дня нинішнього.

Г.ПЕТРУСЬ.

Переглянути фестиваль можна на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *