Додому > Культура > Безсмертна, солов’їна…

Безсмертна, солов’їна…

9 листопада відзначався День української писемності та мови. Українська мова вважається однією із наймилозвучніших мов світу. Коли її чують іноземці, то захоплюються її мелодійністю. День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році. Наша мова пережила безліч придушень і заборон й, можливо, тому не стала загальновживаною на всіх теренах України.

Про це, зокрема, і йшла мова у бібліотеці для дітей м. Броди. У її затишному залі зібралися учні 5 класу ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4» разом з класним керівником Іриною Антонів та бібліотекарем Людмилою Турчин. Вони ознайомилися з розгорнутою інтерактивною книжковою виставкою «З рідним словом міцніє держава», на якій були представлені книги серії «Від А до Я» про визначних українців і поціновувачів українського слова. Гості також подивилися презентацію про історію нашої мови, послухали українські пісні і вірші.

Вихованці дитячої студії «Гал-Арт», разом з керівником Іриною Лаврін підготували для глядачів відомі українські пісні та ніжну колискову, під яку так і хотілося солодко заснути. Юні артисти отримали від слухачів схвальні слова подяки та аплодисменти. Ведучі заходу – бібліотекарі Галина Щудло, Лідія Дзьоба і Анна Венгрин провели поетичний флеш-моб «Причасти мене розмовою, українською мовою», прочитавши вірші Василя Симоненка, Дмитра Білоуса, Дмитра Павличка та ін. Головне для дітей, щоб їм було цікаво. Учні справді уважно слухали цікавинки про мову. Віриться, що після таких заходів у школярів буде тільки зростати інтерес до вивчення рідної мови.

Є такий вислів «Ті, хто читають книжки, керують тими, хто дивиться телевізор». У бродівській бібілотеці для дітей зроблений сучасний ремонт і панує приємна атмосфера. Нові книги на полицях чекають своїх юних читачів…

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *