Додому > Наші захисники > 30 років тому склали присягу на вірність Україні

30 років тому склали присягу на вірність Україні

1 грудня 1991 року на території колишньої УРСР відбувся Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України, на який було винесено лише одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Український народ підтвердив прагнення жити у незалежній державі – понад 90 відсотків учасників референдуму відповіли: «Так, підтверджую!».

А 19 січня 1992 року, 30 років тому, у Бродах відбулася знакова подія – особовий склад військової частини А0508 (Білі казарми) склав присягу на вірність Україні. Про це нагадав 19 січня на своїй сторінці у Facebook майор запасу, командир батальйону частини Ігор Беспалько.

«Щиро вітаю всіх своїх друзів з Хрещенням Господнім. Нехай це свято принесе вам та вашим родинам мир, радість і надію, – написав він. – У такий величний день також маю нагоду згадати важливу для мене і моїх товаришів по службі дату. 30 років тому, 19 січня 1992 року, військовослужбовці в/ч А0508 м. Броди Львівської області складали присягу на вірність народу України.

Радий вітати усіх, хто причетний до цієї події. Здоров’я нам і Божої благодаті!».

У коментарях на допис майора Ігоря Беспалька численно відгукнулися військовослужбовці в/ч А0508, які тоді складали присягу.

Варто зазначити, що першим присягу на вірність українському народові 23 грудня 1991 року склав особовий склад 55 окремого полку зв’язку на чолі з командиром, полковником Віленом Мартиросяном. У Рівному, де дислокувався полк, на Майдані Незалежності воїни-зв’язківці промовили, що урочисто клянуться народу України завжди бути вірними і відданими йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *