Додому > Культура > Звітував ансамбль «Дивограй»

Звітував ансамбль «Дивограй»

Традиційний щорічний звітний концерт зразкового вокально-хореографічного ансамблю «Дивограй» Бродівської гімназії ім. Івана Труша відбувся в актовій залі військової частини А-0508 на «білих казармах». Близько 170 дивограївців шкільного віку під керівництвом заслуженого працівника культури України, досвідченого викладача-хореографа Володимира Кулінця, молодого хореографа-постановника танців Марії Дацьків, музичного керівника ансамблю Віталія Целюха вже вкотре вразили до щирого гучного «Браво!» та шквальних аплодисментів переповнену глядачами залу. Відомий на Бродівщині та далеко за межами району «Дивограй» у своєму репертуарі має композиції, створені на основі місцевого фольклору, в постановках яких використані підмічені на сільських, масових народних гуляннях цілісні хореографічні сцени, що увібрали в себе і патріотизм, і багато унікальних самобутніх танцювальних рухів. Також гармонійно вплелися у репертуар сучасні динамічні та спортивні танці. Цьогоріч колектив представив традиційні номери і здивував новими цікавими композиціями. Велика увага приділяється підбору колоритних концертних костюмів, в основному за автентичними народними зразками, які здебільшого виготовляє костюмер Тетяна Кулінець.

Розпочалася концертна програма вокально-хореографічною композицією «Бродівщина вітає» у виконанні основного складу ансамблю. А ще найстарші учасники колективу представили вже знані молодіжні поліські танці «Бродівська полька» та жартівливий «Ремінець», вокально-хореографічні номери «Вийди, Грицю, на вулицю», «Карпатські візерунки», танець «Скакуха з хитаницею» тощо. Ведучі свята Ігор Мартинюк та Христина Кулінець особливі слова шани і вдячності адресували матерям, а дівочий склад ансамблю привітав їх піснею «Мама». Захопив глядачів танець «Вишивальниці» за постановкою легенди світової хореографії П.Вірського у виконанні підготовчого складу ансамблю. А ще танцюристи цього складу дивували гостей свята граціозними «Галицькими гуляночками» та дитячим гопаком. Особливого настрою додали гуцульський танець «Лісоруби» у виконанні юнаків, «Волинські візерунки» (учні 4-5 класів), танець «Маленькі гуцулята» (3 клас). Талановито звучали мелодії творчого дуету баяністів – Віталія Целюха та його сина Назара. Та найбільше публіку зачарували наймолодші дивограївці ритмічним спортивним танцем, таночками «Киці», «Поварята», «Баранята». Більшість діточок виступали вперше на великій сцені, проте намагалися якнайкраще розкрити свої таланти.

Не забувають про «Дивограй» і його випускники, щорічно відвідуючи концерти. Талановита випускниця ансамблю Тетяна Паньків заспівала пісню «Мова єднання».

Завершилося свято вокально-хореографічними композиціями «Україна в нас одна» та «О моя святая Україно!» (солістка – Христина Кулінець), під час якої на сцену вийшов весь склад «Дивограю».

Керівник зразкового вокально-хореографічного ансамблю «Дивограй» Володимир Кулінець привітав усіх та висловив вдячність учасникам колективу, їхнім батькам, дирекції, педагогам Бродівської гімназії ім. І.Труша, командиру військової частини А-0508 Георгію Вакулічу та заступнику командира з морально-психологічного забезпечення Тарасу Нечистенку за сприяння і підтримку в організації цього святкового дійства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *