Додому > Культура > Зустріч послідовниць святого Вікентія

Зустріч послідовниць святого Вікентія

З 2012 року у нашому місті при парафії Воздвиження Чесного Животворящого Хреста діє жіноча спільнота св. Вікентія АІС-Броди, що створилася з ініціативи о. Ярослава Царика. Міжнародна асоціація милосердя (АІС) є найдавнішою світською організацією, що об’єднує близько 250 тисяч волонтерів, здебільшого жінок. Діє ця громадська організація у 53 країнах світу на 4 континентах. Заснував її ще у XVII столітті французький священик св. Вікентій де Поль, який вже тоді попереджав світ про соціальні проблеми. Святий Вікентій є одним із найвідоміших святих у світі. Він присвятив своє життя служінню вбогим, хворим і покинутим, став символом милосердя для віруючих християн на всіх континентах. Його іменем названо найбільше лікарень, центрів опіки і догляду.

 

Групи св. Вікентія діють у Харкові, на Буковині, Закарпатті, а також у Бродах. На рахунку членів бродівської спільноти немало добрих справ. Її члени збираються на спільні молитви на акафісті до св. Вікентія де Поля. Відвідують потребуючих та хворих вдома і в лікарнях, опікуються дітьми-сиротами та напівсиротами, переселенцями із зони військових дій на сході країни тощо.

Минулої неділі послідовниці св. Вікентія у Бродах зустрілися у читальній залі районної бібліотеки . Розпочалося спілкування традиційно із спільної молитви. Далі Галина Царик, яка є керівником Бродівської спільноти, проаналізувала роботу групи за цей рік.

Привітала всіх і закликала бути милосердними національний секретар АІС в Україні Марія Кліпарчук. Саме їй під час національної зустрічі, що відбулася минулого року у місійному домі «Божий дар» у Києві довірили цю важливу ділянку роботи.

Касирка Володимира Бортник прозвітувала про фінанси спільноти. Новий проєкт щодо підтримки літніх людей під час пандемії коронавірусу представила Альона Хміляр. Згідно вимог проєкту були створені підгрупи і розподілені обов’язки.

А на завершення зустрічі бродівські послідовниці св. Вікентія з цікавістю послухали інформацію, яку повідомив їм директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук. В архівах музею зберігається примірник краківської газети «Нова реформа» за 1893 рік. У ній була опублікована інформація про те, що у Бродах товариство св. Вікентія діяло ще з 1892 року. У матеріалі повідомляється, що це товариство у Бродах займається благодійною діяльністю, збирає кошти і допомагає бідним християнським родинам. Членами товариства св. Вікентія були жінки із заможних родин. Наприклад, туди входила дружина бурмістра Бродів Антонія Вітославського.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *