Додому > Новини > «Житєдіяльність Бродів забезпечується за власні бюджетні кошти»

«Житєдіяльність Бродів забезпечується за власні бюджетні кошти»

Про коронавірус і пов’язаний з цим карантин ось уже майже два місяці говорять всі. З часів Майдану та початку російсько-української війни більше жодна тема так не обговорювалася в Україні. А подібної сили обмежень, що запроваджені в країні у зв’язку із загрозою коронавірусу, напевно, не було за всі роки незалежності. Український уряд продовжив карантин до 22 травня. У когось це викликало схвалення, а у когось – обурення. Про те, як живе місто Броди в умовах карантину, розповідає міський голова Анатолій БЕЛЕЙ.

– Анатолію Андрійовичу, як зараз, у цей складний час, виживає місто? Адже, напевно, світова пандемія коронавірусу та карантин внесли свої корективи у життєдіяльність нашої громади?

– Так, дійсно, зараз не тільки у нас, а й у всій країні та й у світі дуже складна й болюча ситуація, пов’язана з коронавірусом. Життєдіяльність Бродів поки що забезпечується за власні бюджетні кошти. Але економічні показники впали через те, що не надходять податки такі, які мали б надходити. На жаль, ми не можемо виконувати ті роботи, що запланували. Можливо, не будуть зреалізовані цього року й заплановані проєкти. А передбачали багато – ремонт доріг, вулиць Юридика, Марка Вовчка, площі Ринок. Хоча ми зараз все ж оголосили тендер, бо сподіваємося, що бюджет покращиться. Мені дуже хочеться зробити вулицю Марка Вовчка, що біля дитсадка №7, адже там постійно стоїть вода, що створює незручності і мешканцям, і відвідувачам цієї дитячої дошкільної установи. Плануємо зробити там відвід ливневої каналізації і покласти бруківку.

– Які заходи проводяться у місті, щоб убезпечити інфікування коронавірусом мешканців?

– Наразі ми зіштовхнулися з масштабним викликом – загроза, яку несе коронавірус, – реальна і велика. Мешканці з розумінням поставилися до цієї надзвичайної ситуації. Ми дотримуємося всіх рекомендацій уряду і МОЗ. Дезинфікуємо вулиці, аналізуємо ситуацію в місті і районі та напрацьовуємо алгоритм дій. Ми всі повинні зрозуміти, що від поведінки кожного з нас залежить наше майбутнє. Якщо будемо обмежувати себе у спілкуванні, не відвідуватимемо місця масового перебування людей, то впевнений, зможемо скоріше вийти з цієї ситуації.

– А як Ви ставитеся до того, що відкрився Бродівський ринок?

– Звичайно, що позитивно. Це було рішення комісії з надзвичайних ситуацій згідно постанови Кабінету міністрів України. Але перед керівництвом ринку і міською радою, оскільки це наше комунальне підприємство, була поставлена умова – суворо дотримуватися певних вимог. Робота ринку важлива особливо для підприємців, а також і для мешканців міста та району. Ми комісійно ходили і спостерігали, перевіряли, фотографували порушення, виправляли зауваження комісії з надзвичайних ситуацій. Допомагали нам у цьому працівники Бродівського відділення поліції. Зараз робота на ринку налагодждена. Запускається не більше 60 людей – двоє відвідувачів виходять, двоє – заходять. На вході вимірюють температуру, дезинфікують руки. Торгівельні місця відгороджені плівкою, слідкуємо, щоб і продавці, і покупці дотримувалися соціальних дистанцій, навіть якщо стоять у черзі. Люди ставляться до цього з розумінням, адже якщо не дотримуватися всіх вимог, ринок можуть знову закрити. Зараз плата за торгівлю не береться. Каса закрита. До якого часу це буде – ще не вирішували. Але ринок також має заробляти кошти.

– Коли у місті запрацює громадський транспорт?

– З приводу цього питання не можу нічого конкретно сказати. Поки що курсувати громадському транспорту не дозволено відповідною постановою КМУ.

– Чим підтримує міська влада бродівських медиків?

– У таких надзвичайних умовах потрібно підтримувати медичних працівників, які фактично перебувають «на передовій», лікуючи хворих. Міська влада підтримує Бродівську ЦРЛ. З міського бюджету виділені кошти на придбання сучасного рентгенапарату і апарату штучної вентиляції легень. Крім того, працівники міської ради щомісячно зі своїх зарплат збирають кошти для потреб лікарні. Минулого місяця назбирали 18 тисяч гривень.

Користуючись нагодою, закликаю усіх брідчан бути самодисциплінованими і не легковажити, а дотримуватися правил карантину. Тільки так ми зможемо пережити пандемію, вберегти себе й своїх близьких від біди. А ще, бажаю усім доброго здоров’я!

Розмову вела
Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *