Додому > Новини > Зелені шати довкола храму

Зелені шати довкола храму

Минулої суботи парафіяни греко-католицької церкви Гаїв-Дітковецьких зібралися на чергову толоку. За два тижні у них храмовий празник – Димит­рія, саме на честь святого великомученика колись давно їхні предки освятили свою святиню. Отож, клопотів вистачає. Насамперед парафіяни хочуть належно облагородити територію біля церкви.

Свого часу, а саме 1931 року, з ініціативи тодішнього священника о. Івана Татаринського біля храму була насипана символічна могила на честь односельчан, які загинули у роки Першої світової та в боротьбі за волю України. Її відновлено у 1990 році.

Нині ж символічну могилу доповнюють стелою пам’яті Небесній Сотні та Меморіальною плитою бійцям АТО… Отже, на толоці серед інших були присутні й скульптор Едуард Бучинський, і архітектор за фахом Ярослав Руцький, родом з Гаїв-­Дітковецьких. Він уже на пенсії, але бере активну участь у толоках і допомагає облагородженню території навколо церкви. Сюди входить і озеленення території. Біля меморіального комплексу розбивають невеличкий сквер, вздовж доріжок висаджують декоративні деревця.

Коли мова заходить про озеленення, односельці згадують про ДП «Бродівський лісгосп». Він завжди виручить. І на цей раз також. Тим паче, що там працює інженером з охорони і захисту лісу виходець з Гаїв-­Дітковецьких Володимир Тереховський. Власне, він і доставив до рідного села всю цю «зелену красу», яку лісівники виділили з нагоди сторіччя храму. А серед неї – розмаїті туї (східна, колоновидна, куляста), самшит, тис ягідний, кущі ялівцю.

При сонячній погоді робота кипіла. Працювали люди літні і школярі – від пенсіонера, голови церковної громади Василя Губача до другокласника Миколи Гладюка, якого на толоку привела старша сестра Софійка. Деревця й кущі висаджували за попередньо складеною картою. Була тут присутня й інженер лісових культур лісгоспу Лідія Кінаш, готова в будь-який момент дати консультацію з приводу кожного саджанця, й лісокультурниця Любов Охович.

Парафіяни Гаїв-Дітковецьких переконані, що спільними зусиллями якнайкраще підготуються до світлого храмового празника і столітнього ювілею церкви. А в тому, що на самому святі серед почесних гостей будуть і бродівські лісівники, які «завжди виручають», жодного сумніву немає!

Ігор Табінський.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *