Додому > Освіта > Заняття, що допомагають зрозуміти себе

Заняття, що допомагають зрозуміти себе

Шкільний процес… Це уроки, виконання домашнього завдання, галасливі перерви, години класного керівника та виховні заходи. Старшокласники сумлінно готуються до складання ЗНО, але ще так прагнуть брати участь у шкільному житті, в різних розважальних програмах та квестах, в діяльності учнівського парламенту. Так, учні 9-11 класів Ясенівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів є учасниками реалізації розвивальної програми «Психологічний супровід процесу соціальної самоідентифікації підлітків та юнаків. Перспективи розвитку особистості в сучасному суспільстві». Ця програма зорієнтована не лише на учнів 9-11 класів, а й на вчителів, класних керівників. Це дає можливість учням налагодити з вчителями тісні довірливі взаємовідносини, навчитися краще їх розуміти, подолати комунікативні бар’єри.

Систематично учні та вчителі беруть участь у розвивальних заняттях з елементами тренінгів, вирішують різні проблемні ситуації, дискутують, активно працюють у групах. Програма« Психологічний супровід процесу соціальної самоідентифікації підлітків та юнаків. Перспективи розвитку особистості в сучасному суспільстві» охоплює багато актуальних та цікавих для молоді тем: «Уроки самопрезентації», «Як показати батькам, що ти виріс. Сім ознак дорослої людини», «Мій упевнений шлях у майбутнє», «Успішна людина – запорука успіху країни», «Як зробити свої мрії реальністю?», «Залежність та її види. Будьте обережними у своїх звичках, не дозволяйте їм визначати вас і ваше майбутнє!» та ін. На кожному занятті є хвилинки – тести «Пізнай себе – і ти пізнаєш світ!», що дає можливість усім учасникам програми дізнатися про себе щось нове. Програма сприяє розвитку ціннісного ставлення особистості до свого «Я», допомагає молодим людям зрозуміти себе, свої бажання, мрії, ініціює розвиток творчих ідей та планів.

Найцікавіше на заняттях працювати у групах із вчителями, бо це дає можливість послухати їхні цікаві життєві історії, перейняти їх досвід. Щиро вдячні нашим вчителям, які не шкодують ні часу, ні сил для організації активної позаурочної роботи: автору програми О.В Булишин, О.Д. Шоп’як, Б.Г. Башко, Г.Ю. Дерев’янко, Л.В. Долинюк, Г.Я. Павлюк, О.В. Кущ, О.М. Процик та ін.

А закінчити свою розповідь хочу словами з останнього нашого спільного заняття: «Щастя починається з тебе самого: з того, які думки рояться у твоїй голові, і як ти сприймаєш світ». Усім бажаю пізнати справжнє щастя!

А. МУРАВСЬКА,
учениця 11 класу Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Фото: А. ЯРЕМКО,
учениця 11 класу Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *