На фініші кожного року у трудових колективах завжди в той чи інший спосіб підсумовують, що зроблено в минулоріччі і чого чекати у сьогоднішньому часі. Підсумовували свою діяльність та звітували, до речі, вперше, перед мешканцями будинків, котрими управляють, і працівники ТзОВ «Бродівська управляюча компанія». Правда, у залі районного Народного дому, де відбувався цей звіт, зібралася чомусь порівняно малочисельна аудиторія, хоча з 1 січня 2019 року в управління БУК за договором з міською радою перейшло 232 будинки, 9 будинків та об’єднань підписали з цією структурою, що прийшла на зміну колишній ЖЕК, угоду про надання послуг. Як наголошувалося у звіті, що пройшов у формі слайд-шоу, і який зробили начальник БУК Віталій Галандюк та провідні спеціалісти Вікторія Мазур, Мар’яна Гуцеленко, Іванна Магола та інші, будівлі були різні за площею і ступенем зношеності і перейшли в управління «з порожніми рахунками». За минулий рік було розроблено 25 проєктів капітального ремонту за програмою співфінансування з міською радою, майже всі успішно завершені. Це проєкти, спрямовані на вирішення найбільш гострих проблем будинків, зокрема 7 з них були спрямовані на заміну зношених внутрібудинкових комунікацій, 11 – на заміну вікон і дверей у під’їздах та ін. Завдяки тому, що програма співфінансування дозволяє зменшити видатки співвласників на 60 відсотків, 5 будинків отримали нові покрівлі. Повністю перекриті дахи у будинках за адресами: вул. Стуса,8, вул. Франка, 65, вул. Щурата, 11/13. Частково відремонтовані дахи будинків ОСББ «Здагода» та Золота, 11.
Здійснено ремонти двох фасадів. Утеплено будинок 1 по вул. Юридика, відремонтовано фасад будинку 4 по вул. 22 Січня. Електрики і сантехніки за рік ліквідували понад 300 дрібних аварій.
На жаль, траплялися й більш масштабні проблеми. Так на пл. Ринок, 34-35 провалилася бетонна плита вхідної групи. Уламки пошкодили водомережі та зруйнували частину підвалів. Роботи з усунення небезпеки повністю профінансувала міська рада. Зараз входити у будинок безпечно, мережі відновлено, підвали відремонтовано.
Друга масштабна аварія трапилася на Богуна, 58. Там у підвалі прорвало велику каналізаційну трубу. Від часу і зношеності стара труба просто розламалася. Сантехніки оперативно ліквідували цю аварію та врятували будинок від великого підтоплення нечистотами.
На початку листопада трапилася пожежа у будинку 12Б по вул. Львівській. Через нещасний випадок у вогні опинився другий поверх будинку. Під час гасіння пожежі, перший поверх сильно постраждав від води. Управляюча компанія надала підрядника для термінового ремонту у під’їзді та на даху будинку, її електрики відновлювали пошкоджені електромережі, а керівник компанії-управителя представляв інтереси будинку на комісіях в органах місцевого самоврядування. 28 листопада Бродівська РДА виділила міській раді субвенцію у 179 тис. грн для усунення наслідків пожежі.
Ефективно працював цього року й відділ благоустрою. У весняно-літній період основні роботи стосувалися косіння трави на прибудинкових територіях. За сезон площу у майже 115 тис. метрів квадратних було скошено 4 рази. Також працівники відділу благоустрою виконали частину приписів від газової служби, що стосувалися фарбування труб – за осінній період їх пофарбували у 79 будинках. За бажанням співвласників будинків Гончарська, 12 і 13 очистили підвальні приміщення від будівельного та побутового сміття. За зверненням мешканців було прибрано горище будинку 14 по вул. 900-річчя Бродів. Довгі роки там жили зграї голубів, що спричинило неабияке забруднення горища – звідти працівники відділу благоустрою винесли 243 мішки посліду.
Щоб мешканці оперативно отримували повідомлення від управляючої компанії, вона розміщувала інформаційні дошки у під’їздах будинків. У 2019 році поставили 64 інформаційні дошки, ще 44 на черзі. Також відповідно до законодавства «Бродівська управляюча компанія» встановила сміттєві урни (57) на прибудинкових територіях.
Певний об’єм роботи виконано відділом житлового фонду – від дрібних робіт з обслуговування чи обстеження будинків до задіювання важкої техніки для виконання різних завдань. Спільно з Бродівським РЕМом та КП «Броди» замінили ввідні кабелі у будинках за адресами: вул. 22 Січня,3, Галицька,14, Стуса,5. Після обстеження та за зверненнями мешканців було відремонтовано і перемуровано комини у будинках за адресами: вул. Руська,4, Короленка,14, Франка,9, Зелена, 17.
Було проведено і ряд інших робіт – часткові ремонти плоских та скатних дахів, очищення ринв, замінено проводи, патрони, плафони та лампочки у під’їздах деяких будинків, встановлено сітки на піддашшях, закрито слухові вікна, щоб голуби знову не селилися на піддашшях.
У звіті йшлося і про те, що члени колективу БУК проходили курси і тренінги для підвищення своєї кваліфікації, переймали міжнародний досвід та вивчали зміни у законодавстві і відповідно до його вимог нині тут працюють сертифіковані управителі.
Віталій Галандюк подякував співвласникам багатоквартирних будинків, міській раді, партнерам за співпрацю, наголосивши, що тільки спільними зусиллями можна вирішити проблеми, що стосуються збереження житлового фонду і благоустрою міста та створення комфортних умов для проживання його мешканців.
В обговоренні звіту взяв участь секретар міської ради Микола Бакай, який відзначив, що БУК працює ефективно, в міру своїх фінансових можливостей. Та мешканці мали свої зауваги з цього приводу, зокрема про заміну лампочок на енергозберігаючі не у всіх під’їздах. Хвилювали людей аварійні балкони в деяких будинках, занедбані прибудинкові території, висока плата за послуги БУК, її численний штат та ін.
Досвідом розв’язання цих та інших проблем з присутніми поділилася голова трьох ОСББ у мікрорайоні Білих казарм, депутат міської ради голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства благоустрою та екології Валентина Біль. Звичайно, за перший рік роботи з такою кількістю будинків Бродівська управляюча компанія не в змозі вирішити всіх проблем, про які говорили присутні, та важливо, щоб у її колективу було прагнення їх вирішувати.
Г.ПЕТРУСЬ.