Додому > Новини > «З громадою і для громади»

«З громадою і для громади»

Саме під таким гаслом минулого четверга у актовій залі школи естетичного виховання пройшов звіт міського голови Анатолія Белея перед громадою про результати роботи Бродівської міськради у 2019 році. Півторагодинний звіт міського очільника складався з декількох частин, що були доповнені мультипрезентацією з діаграмами, таблицями, відео та фотоілюстраціями. Крім того, детально про роботу міських комунальних підприємств розповідали їх керівники, а присутні у залі мали нагоду безпосередньо їм задати питання щодо міської господарки.

Розпочинаючи свій звіт, Анатолій Белей зазначив, що головними напрямками роботи міської влади було формування та виконання міського бюджету, залучення додаткових коштів та фінансових ресурсів до міської казни, забезпечення якісної роботи житлово-комунального господарства, покращення благоустрою міста, функціонування систем водопостачання та водовідведення, будівництво і ремонт доріг, освітлення вулиць, запровадження енергозберігаючих технологій, міжнародне співробітництво.

Серед пріоритетів у 2019 році – покращення інфраструктури. За словами міського голови найбільш масштабний зреалізований минулоріч проєкт – це капітальний ремонт вулиці Лесі Українки, яку у Бродах ще називають вулицею життя. Адже ця автодорога веде до поліклініки, стаціонару Бродівської районної центральної лікарні, пологового будинку, шкіл тощо. Крім того, вдалося втілити ще не один проєкт щодо поточного ремонту доріг, каналізування вулиць, реконструкцій та будівництва каналізаційних колекторів тощо.

З гіркотою констатував очільник міста той факт, що не вдалося реалізувати проєкт щодо реконструкції площі Ринок. Основні кошти для цього очікувалися з державного бюджету. Але у Міністерстві регіонального розвитку пріоритет надали будівництву басейну у Бродівському педколеджі. Це також дуже важливий об’єкт для міста. Але міськрада планує проєкт реконструкції площі Ринок подавати цьогоріч знову.

Наголосив міський голова й на тому, що щоденний комфорт мешканців міста – це злагоджена робота комунальних підприємств. Левову частку робіт у місті виконують працівники КП «Броди». Інформував про роботу цього підприємства в.о. директора Юрій Кукулка. Зокрема немало було зроблено у Бродах для благоустрою, прибирання, освітлення вулиць, комфорту брідчан тощо. Він зазначив, що не тільки від комунальників залежить благоустрій міста, необхідно, щоб і мешканці дбали про чистоту та порядок у ньому. Прикро, що 30% мешканців не уклали угоди з комунальним підприємством на вивіз твердих побутових відходів. Така безвідповідальність спричиняє додаткові витрати з міського бюджету.

У своєму звіті Анатолій Белей наголосив, що найбільш дороговартісним проєктом у 2019 році стало каналізування вулиць Старобрідська, Низька та 8 Березня. Після підключення приватних садиб стоки не будуть потрапляти в озеро Бугаї та підземні водоносні горизонти. Співдоповідач, директор КП «Бродиводоканал» Володимир Дробенко заакцентував увагу присутніх на тому, що підприємство надає послуги 7586 споживачам, а також підприємствам, організаціям, установам. Минулоріч було докладено чимало зусиль для покращення роботи підприємства, реконструкції каналізаційної мережі, водопостачання мешканцям та інше. Керівник КП «Бродиводоканал» закликав не скидати у каналізацію все підряд, адже це призводить до аварійних ситуацій.

Під час звіту було зазначено, що покращило свою роботу комунальне підприємство «Бродитеплоенерго». Особливо взимку це підприємство працює у посиленому режимі і безперебійно постачає тепло споживачам. Директор Олег Риплянський поінформував, що до центрального теплопостачання підключено у місті лише 456 абонентів. Надає тепло підприємство також іншим категоріям споживачів – школам, медзакладам, ДНЗ, бюджетним установам та іншим. Щороку до нового опалювального сезону готують ретельно котельні, тепломережі.

Міський голова наголосив, що значну економію енергоресурсів, зокрема газу, і коштів дало переведення котелень на альтернативні, значно дешевші, види палива.

Важливим об’єктом для міста і району є ВО КТЦ «Бродівський замок» – Бродівський ринок. Директор Олег Казмірчук розповів, що на продовольчому ринку облаштовано 372 місця, на промисловому – 470, а також автостоянку на 100 паркомісць.

Міський голова наголосив, що Бродівський ринок знаходиться на історичній території міста, де у занедбаному стані перебувають каземати оборонних валів, старовинний замок. На жаль, міський бюджет не має стільки коштів, щоб його відреставрувати. Тому міська влада цьогоріч провела там День міста, щоб привернути увагу до цієї історичної спадщини. Крім того, в рамках програми «Громадський бюджет» переміг проєкт щодо облаштування на цій території зони відпочинку.

Також очільник міста сказав, що минулоріч вдалося втілити задумане і на КП «Стадіон «Ювілейний». Це автоматичний полив поля, поточні ремонти, перекриття підтрибунних приміщень тощо. У планах – збудувати на стадіоні багатофункціональний спортивний майданчик. Про роботу підприємства інформував директор Сергій Кобялковський.

Подякував Анатолій Белей керівникам ТзОВ «Бродівська управляюча компанія», ОСББ за вагому роботу в утриманні житлового фонду. У 2019 році успішно працювали програми співфінансування капітальних ремонтів будинків, підтримки ОСББ.

З 1 січня 2020 року міськрада прийняла повноваження від райдержадміністрації в частині надання адміністративних послуг. Тепер у структурі міської ради діє новий відділ – ЦНАП. Про плани на майбутнє говорила його завідувачка Ельвіра Чорній. Вона, зокрема, зазначила, що Бродівська міська рада взяла участь у конкурсному відборі громад для модернізації Центрів надання адміністративних послуг у рамках другого раунду фази впровадження програми «U-LEAD з Європою» і стала учасником Програми. Це дасть можливість при виконанні умов та зобов’язань, зазначених у Технічному завданні, підписаному двома сторонами, отримати інституційну, матеріальну та спеціальну допомогу.

Відкритість та прозорість міської влади – один з основних пріоритетів у діяльності і міського голови, і міської ради. Саме на цьому наголошував мер Бродів. За його переконанням – це важливий практичний інструмент забезпечення участі громади в управлінні містом та контролю за діяльністю міської влади. Під час доповіді міського голови всі, хто бажав, мали змогу поставити питання і отримати відповіді. Анатолій Белей щиро подякував усім, хто долучається до розвитку міста, допомагає реалізовувати задумане, особливо мешканцям, чия активна громадська позиція та підтримка спонукає до вдосконалення роботи. Адже від кожного брідчанина залежить, яким буде наше місто і сьогодні, і у майбутньому.

Цьогоріч була створена ще одна комунальна установа міської ради – «Муніципальна хорова капела «Боян». Колядки у її виконанні стали чудовим завершенням звіту міського голови.

Підсумовуючи свою доповідь, Анатолій Белей зазначив, що досягнення гідного рівня життя громадян нашого міста було і залишається для нього основною метою роботи на посаді міського голови.

– Все, що я хотів сказати громаді за роботу нашої команди, я сказав, – наголосив він. – Щиро вдячний за роботу, розуміння, підтримку. Вірю, що співпраця однодумців та професіоналів сприятиме забезпеченню економічного і соціального розвитку міста та задоволенню потреб брідчан.

Після закінчення звіту присутні, оцінюючи його, спілкувалися між собою, з міським головою і зазначали, що все ж у місті зроблено багато хороших справ, та ще є над чим працювати, а також висловлювали побажання, щоб міська влада не збавляла темпів і дбала про громаду.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *