Додому > Новини > Йому йшов тільки 25 рік…

Йому йшов тільки 25 рік…

4 травня мешканці села Гаї провели в останню дорогу молодого воїна Миколу Володимировича Шелеста, який з початку загарбницької війни боровся з російським окупантом.

Йому йшов тільки 25 рік, тож здавалося, що все життя попереду. Ті, хто знав Миколу, розповідають про нього як про доброго, чуйного, надійного товариша, людину, яка радо прийде на допомогу. Виріс він у багатодітній родині. Крім нього, у мами є ще шестеро синів і дочок.

Закінчивши навчання у школі, він здобував спеціальність у професійно-технічному училищі. А коли виповнилося двадцять, пішов на службу за контрактом до Збройних сил України. Хотів стати танкістом і це йому вдалося. Спочатку опанував військову спеціальність механіка, а далі старшого механіка-водія танка. За п’ять років служби зарекомендував себе зразковим військовослужбовцем. 24 лютого 2022 року у Миколи вже закінчився контракт. Але цього дня на світанку росія напала на Україну. І він залишився боротися з ворогом. Адже вже мав бойовий досвід, що здобув в АТО/ООС. Ще раніше, коли Микола приїздив додому, мама питалася, може вже залишить військову службу. Але він відповів: «Я мушу йти захищати свою рідну землю та всіх вас. Бо хто, як не я? Хлопці без досвіду не підуть, а я вже знаю запах пороху».

Материнське серце затривожилося, коли на Великдень з сином пропав зв’язок. А потім до хати прилетіла трагічна звістка…

Саме того дня, коли увесь православний світ відзначав найбільше християнське свято Воскресіння Христове, орки кидали на Україну ракети, бомби, снаряди. 24 квітня у жорстокому бою під Попасною загинув, захищаючи Україну, молодий, мужній воїн Микола Володимирович Шелест.

Зустрічали односельчани новітнього героя навколішки. Дівчата посипали його останню дорогу до рідної домівки живими квітами, а хлопці несли весільний коровай, адже Микола ще не встиг одружитися.

Чин відспівування бійця здійснили священики ПЦУ. Отець Ігор Теслюк, звертаючись до присутніх, зазначив, що неодноразово розмовляв з Миколою і він завжди наголошував, що захищатиме Україну, свою маму і родину скільки зможе. Отець Ігор Крук, який також виріс у цьому селі, сказав що знав Миколу ще зовсім малим. Це був хороший хлопчина і ніколи священник не міг подумати, що йому доведеться його хоронити. Як дуже добру, вдячну, ввічливу та милосердну дитину, яких тепер дуже мало, згадує Миколу і сільська староста Віра Пушка.

Поховали танкіста 24 окремої механізованої бригади ЗСУ імені Короля Данила Миколу Шелеста з військовими почестями у рідному селі.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *