Ще з 1999 року у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівників соціальної сфери. І якщо говорити про особливість і значимість праці у соціальній сфері, особливо у нинішній непростий час, то своєрідним «професійним кодексом» соціальних працівників будуть, мабуть, слова «їх робота – про людей турбота». Адміністративно-територіальна реформа, зміни у районоподілі внесли свої корективи і в систему соціального захисту громадян, в т.ч. і мешканців Бродівської міської територіальної громади. Про це нашому кореспонденту Галині ПЕТРУСЬ розповів завідувач відділу соціального захисту населення Ігор ГАЩАК.
– Отже Вам слово, Ігоре Ігоровичу…
– З початку нинішнього року у зв’язку зі зміною територіально-адміністративного устрою України та ліквідацією районів змінено підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. І з 1 січня 2021 року у Бродівській територіальній громаді усі звернення про призначення різних видів державної соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій громадяни подають до Центру надання адміністративних послуг. Такі звернення можна подати і через адміністраторів, які працюють у старостинських округах (колишніх сільських радах), які, в свою чергу, забезпечують їх передачу до управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації. Крім того, документи можна надіслати поштою або подати в електронному вигляді.
З метою виконання обласних і місцевих соціальних програм та організації надання соціальних послуг при Бродівській міській раді утворений відділ соціального захисту населення (на фото працівники відділу). Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Центр соціальних служб, Служба у справах дітей та Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю – це ті установи, що діють для забезпечення повноважень у сфері захисту прав дитини та організації надання соціальних послуг мешканцям Бродівської громади. Активно доповнюють соціальний захист громадські організації: «Карітас»–Броди, Товариство захисту дітей-інвалідів «Надія», ГО «Наше Місто», РПЦ «Струмок», Асоціація осіб з інвалідністю, УТОГ та інші.
У визначенні права на отримання соціальної допомоги є критерії перебування особи в складних життєвих обставинах, через які вона не може самостійно піклуватися про особисте життя. В основному це відсутність рідних, проблеми зі здоровʼям (інвалідність, втрата працездатності), тощо. Мешканці громади, які потрапили у складні життєві обставини, можуть скористатися соціальною допомогою через організації, що перераховані вище, на умовах, визначених законодавством України.
Напередодні свята хочу привітати усіх причетних до цієї важливої сфери – соціальних працівників, волонтерів та не байдужих до чужих проблем мешканців громади. Побажати здоров’я, терпіння та наснаги, соціального благополуччя, достатку у родинах, гідної винагороди за працю.
Фото Вячеслава ЧИЖИКА.