Додому > Новини > Їх покликання – світ цифр

Їх покликання – світ цифр

Цих вродливих жінок різного віку, яких бачите на фото, об’єднує спільна любов до професії – одна на все життя. Вони – бухгалтери, а точніше, як самі себе називають, медичні бухгалтери. Адже працюють у бухгалтерії КНП «Бродівська ЦРЛ». Це ніби вищий ступінь професійності, бо більше елементів бухгалтерського обліку, як у них, немає в жодній іншій галузі. Це і зарплата працівників з різними видами доплат та медикаменти, харчування хворих і обслуговування автопарку, основні засоби та ряд інших бухгалтерських операцій.

На фото: (зліва направо) бухгалтер Н.М.Хромова, керівник матеріальної групи Л.О.Дзьоба, заступник головного бухгалтера Н.П.Федунець, головний бухгалтер Л.О.Олеха, бухгалтер О.Б.Головатюк, провідний економіст А.В.Логін, бухгалтери Г.Й.Сацків, Н.С.Федюк, керівник групи обліку А.І.Тесля.

У професію прийшли по-різному, але ще з шкільних років кожну з них приваблював світ точних наук. Приміром, зі студентської лави прийшли у медичну бухгалтерію О.Б.Головатюк, Н.П.Федунець, Л.О.Дзьоба, Г.Й.Сацків, Н.С.Федюк й працюють тут донині. І не просто стали хорошими фахівцями, а й попри одвічні клопоти хранительок домашнього вогнища, дружин, матерів впевнено долають і сходинки кар’єрного зростання. Приміром Н.П.Федунець стала заступником головного бухгалтера, Л.О.Дзьоба – керівником матеріальної групи, Л.В.Логін – провідним економістом, А.І.Тесля навіть стала кандидатом наук.

І хоч якими б напруженими не були трудові будні й домашні клопоти, їх життєві інтереси не обмежуються світом цифр. Справжніми знавцями рецептів смачних страв і солодких смаколиків є Г.Й.Сацків, Л.О.Дзьоба та інші бухгалтерині, досвід яких переймають молодші колеги Н.М.Хромова та А.І.Тесля, котрі захоплюються (і знаходять на це час!) фітнесом, співом, танцями.

– Ми часто послуговуємося і рецептами нашої начальниці Лідії Романівни Олехи, – говорять жінки. – Вона не тільки фаховий спеціаліст, знаючий керівник, а й прекрасна господиня і жінка з щирим серцем та душею…

Та інакше, мабуть, й бути не могло. Адже Л.Р.Олеха справді захоплена і задоволена своєю професією. Ще з дитинства її вабив світ цифр. У житті, як на довгій ниві, всяке траплялося, але ніколи не було розчарування в тому, що обрала таку, на перший погляд, суху цифрово-паперову професію. Бо, як розповідає Ліда Романівна, бухгалтерія – це не тільки цифри, звіти, відомості, рахунки і т.д. За цифрами стоять люди, їх праця, проблеми, потреби… Тут потрібне терпіння, вміння вислухати, дохідливо пояснити. І ти нерідко мусиш бути і юристом, і економістом, і менеджером, маєш знати особливості роботи, за яку нараховуєш зарплату…

Все це, як стверджують і колеги по праці, і керівництво райлікарні, властиво Л.Р.Олесі. І не випадково, адже улюбленій професії віддала більше 50 років. Після закінчення Тернопільського фінансово-економічного інституту працювала і в районній раді, і в хмелерадгоспах «Броди» та «Сиданівський», а у вересні відзначатиме 25-річчя своєї праці головним бухгалтером у центральній районній лікарні. Гордиться синами Ігорем та Романом, невістками, онуками. А ще тим, що її професійною стежкою пішла невістка Ірина Маркіянівна Олеха, головний бухгалтер міської ради.

– Я справді щаслива, що обрала таку професію, що працюю з таким дружним, професійним і відповідальним колективом, що є добре порозуміння з колегами по праці і керівництвом райлікарні. Це тримає на силах, допомагає долати негаразди сьогодення, – сказала Л.Р.Олеха. – І ті, хто працює у сфері обліку, погодяться зі мною, що бути бухгалтером нині, хоч на допомогу і прийшли сучасні технології, далеко не просто. Нас супроводжують постійні зміни і вимоги, новий бухгалтерський облік, нова фінансова звітність, перехід на електронний документообіг. Треба чітко орієнтуватися в інструктивних матеріалах, податковому законодавстві і т.д. Але ми – бухгалтери, ми ті, хто веде облік, який є основою успішного господарювання у будь-якій сфері нашого життя і в державі в цілому. То ж з святом вас, колеги-бухгалтери!

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *