Додому > Освіта > Єднає віра в Україну

Єднає віра в Україну

У серпні нинішнього року Нем’ячівський НВК вперше підписав угоду про реалізацію проєктів у рамках програми підтримки міжнародної співпраці «Змінимо країну разом» між Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та переможцями конкурсів освітніх, культурних і медійних обмінів 2020р. Їхніми партнерами також вперше стала Лизінська ЗОШ І-ІІ ст. Білокуракинської селищної ради Луганської області, директором якої є Неля Василівна Молчанова. Тема цього проєкту «Об’єднаємо молодь України через національно-патріотичне виховання» дуже актуальна.

Національно-патріотичне виховання учнів Нем’ячівського НВК – це комплексна система і цілеспрямована діяльність сім’ї, закладу освіти, інших соціальних інституцій щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності і незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Сьогодення ставить різні виклики перед українською молоддю та й усіма учасниками освітнього процесу. Зокрема дуже важливо показати учням, як живе молодь східної України, поділитися своїм досвідом, навчитися чогось у них.

«Так склалося, що учні Нем’ячівського НВК ще мало знають про життя східної України, а цей проєкт вагомо допоміг більше пізнати цей край, його звичаї, обряди. Пандемія внесла свої корективи у розвиток освіти, культури, у все наше життя. Втілити мрію учнів побувати на Луганщині зараз неможливо. Співпраця сьогодні можлива тільки дистанційно, бо життя та здоров’я кожного учасника освітнього процесу обох закладів освіти – найважливіше», – вважає директор Нем’ячівського НВК Г.З.Букало.

А педагог-організатор навчального закладу Ю.І.Пасічник розповіла, що головними завданнями проєкту було: поділитися досвідом роботи в умовах пандемії; залучити до партнерства колег з Луганщини, об’єднати зусилля щодо виховання патріотизму та любові України через працю і відпочинок.

Нем’ячівському НВК це вдалося. У триденний термін роботи усі учасники освітнього процесу обох закладів освіти працювали плідно, а головне отримали результат – дружбу двох звичайних сільських шкіл, з однаковими проблемами, поглядами, ідеями. Проєкт розпочався із знайомства з луганськими партнерами. Також була проведена онлайн-конференція «Робота закладу освіти в умовах пандемії, спільні проблеми та шляхи іх реалізації», учасниками якої були вчителі Нем’ячівського НВК та Лизінської ЗОШ I-II ст.

І другий день співпраці був не менш плідним. Був проведений спільний урок «Україна в нас єдина» (інтегрований – українська мова та історія) для 7 класів обох шкіл. Урок проводили О.М.Криштинюк та М.В.Галаган. Учні мали змогу висловитися і дійшли до спільної думки – Україна в нас одна-єдина, ми маємо спільну мову, історію культуру, віру.

Третій день розпочався з віртуальної подорожі Підкамінеччиною, яку провів випусник Нем’ячівського НВК Ігор Букало. Учні та вчителі під керівництвом педагога-організатора Ю.І.Пасічник співали пісні та читали поезії про рідний край. Незважаючи на те, що подорож була віртуальною, Нем’ячівські учні та педагоги зуміли зацікавити своїх партнерів з Луганщини. Вони пообіцяли приїхати, як тільки закінчиться пандемія, а дружба вже зародилася. Вчителі та дирекції шкіл продовжують спілкуватися через соцмережі, по телефону і вірять, що Україна для всіх єдина.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *