Додому > Новини > Якщо живе жива вода, тоді земля у квіті

Якщо живе жива вода, тоді земля у квіті

Давно відомо, що серед усіх речовин, що існують на планеті Земля, особливе значення у природі має вода. Адже без води життя людини і всіх живих організмів неможливе. Забезпечення нашого міста водою здійснює комунальне підприємство «Бродиводоканал», яке нещодавно відзначило своє 25-річчя. Про успіхи і труднощі підприємства розповів нашим читачам директор Володимир Борисович ДРОБЕНКО.

– Комунальне підприємство «Бродиводоканал» створене 1 березня 1994 року на базі Бродівської водопровідно-каналізаційної дільниці Золочівського виробничого управління. На сьогодні підприємство обслуговує 42 км водопровідної та 52 км каналізаційної мереж. Ми надаємо послуги з водопостачання та водовідведення 7 534 тис. споживачам міста, 554 підприємствам, організаціям, торгівельним закладам та закладам громадського харчування. На підприємстві працює 75 осіб, 19 з яких – жінки. 26 працівників трудяться тут понад 20 років і за свою сумлінну працю отримали статус ветерана ЖКГ. Без сумніву, це самовіддані люди, яким у досить складних умовах щодня доводитися підтримувати житлово-комунальне господарство міста на належному рівні. Часто змушені ліквідовувати аварії на водопровідній мережі у неробочий час та у вихідні дні. І в цьому допомагає професійне ставлення до справи, ініціативність та відповідальність.

Основними об’єктами підприємства є водозабір, очисні споруди, головна та 4 додаткових каналізаційних насосних станцій. Попри те, що всі ці об’єкти потребують реконструкції та модернізації обладнання, вони продовжують функціонувати, забезпечуючи комфорт і добробут для жителів нашого міста. Та для покращення роботи потрібні чималі кошти. Цьогоріч ми зіткнулися із невтішним фінансовим станом. Адже з 1 січня при тому ж споживанні електроенергії майже на 100 тис. грн збільшилася її вартість.
Окрім цього, є й інші труднощі, які зумовлені низьким рівнем культури та свідомості наших громадян. На жаль, люди дуже забруднюють каналізаційну мережу побутовими відходами, що не розчиняються у воді. Це призводить до значного засмічення труб та їх непрохідності. У каналізаційні люки викидають сміття, залишки будівельних матеріалів тощо. Значної шкоди мережам завдають заклади громадського харчування, у результаті діяльності яких відбувається надмірне накопичення жиру на каналізаційних мережах. Звісно, покращило б ситуацію встановлення спеціальних пристроїв – жировловлювачів.

І ще однією проблемою нашого підприємства та міста є крадіжки кришок каналізаційних люків. Відкритий колодязь – це не лише шкода, завдана підприємству, а й реальна загроза для життя людини. Тому закликаю бродівчан бути свідомими громадянами, не легковажити безпекою та спільно дбати про добробут міста. Варто зазначити, що тісною і продуктивною є співпраця з міською радою, усіма комунальними установами міста, пожежно-рятувальною частиною. Взаємопідтримка, допомога і розуміння є запорукою нашого спільного успіху.
Вода у Бродах за своїми показниками та властивостями відповідає усім стандартам та нормам. Вона підіймається з глибин більше 70 метрів. Щодня проводяться лабораторні дослідження питної та стічної вод лаборантами хімічного аналізу, які працюють на підприємстві.

Державної ваги набуло на сьогодні питання обліку води. Найбільші втрати зафіксовані в будинках, у яких зношені внутрішньобудинкові мережі, несправні санітарно-побутові прилади, нераціонально використовується вода. Чіткість обліку води є однією з найбільш важливих умов її економного використання. На сьогодні у житловому фонді встановлено 6 480 засобів обліку води, що становить 86 % від загальної кількості споживачів. Доведено, що споживачу вигідніше встановити засіб обліку води, оскільки оплата за спожиту воду проводиться відповідно до фактичного показника.

Для зручності та мобільності споживачам нашого підприємства покращено умови для подання показників спожитої води. тепер щомісячно мешканці міста можуть дистанційно подавати дані через електронну мережу, зареєструвавшись за посиланням www.abon.com.ua
Тариф у Бродах низький у порівнянні з іншими районами і сьогодні становить 21,07 грн за м3 Його часта зміна зумовлена змінами у законодавстві.

З нагоди професійного свята зичу усім працівникам комунальних установ району здоров’я міцного, спокою у домівках та миру в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *