Додому > Новини > Якщо люди не байдужі…

Якщо люди не байдужі…

У неділю ми відзначатимемо День медичного працівника – професійне свято людей, які останнім часом самовіддано тримали свою, досить небезпечну, лінію оборони у боротьбі за життя і здоров’я людей не тільки на східних фронтових рубежах нашої держави, а й по всій Україні через епідемію коронавірусної інфекції. І попри всі нинішні перипетії у галузі недореформованої національної охорони здоров’я таки призупинили агресивний наступ COVID-19. Вони жертвували своїм здоров’ям, щоденно піддаючись ризику захворіти самим, але вдень і вночі у буквальному розумінні цих слів рятували здоров’я, а нерідко і життя інших, забуваючи про сон, власні сім’ї і потреби. Бо такий головний зміст професійних обов’язків медиків – дбати про найбільший скарб людини і держави – здоров’я.

На фото: Мирослав Тимусь, директор КНП «Бродівська ЦМЛ».

У Бродівській міській територіальній громаді на варті здоров’я і життя її мешканців стоять майже 600 медиків. В останні роки їм довелося пережити не лише небезпечну напругу ковідних буднів, а й серйозні перетурбації з реформування служби здоров’я Бродівщини, що тривала майже 5 років, та виборами директора КНП «Бродівська центральна міська лікарня». З квітня цю медичну інституцію очолює відомий на Бродівщині хірург, досвідчений спеціаліст першої категорії і колишній голова профкому медичних працівників Мирослав Ярославович Тимусь, який отримав вагому перевагу у виборах серед претендентів на цю посаду, широку підтримку громадськості та міської влади. У переддень професійного свята медичних працівників пропонуємо інтерв’ю нашого кореспондента Галини ПЕТРУСЬ з Мирославом ТИМУСЕМ.

– То з чого починалося і що вдалося зробити за Вашу першу весну у керівному кріслі, Мирославе Ярославовичу?

– Ми всі, і медичні працівники, і хворі, і громадськість бачили, що медична галузь у Бродах йшла до занепаду. І волею долі склалося так, що ця «депресивна спадщина» дісталася мені. І хоч до перших ста звітних днів, як було заведено раніше, у мене ще є трохи часу, певні підсумки і моєї праці на посаді директора КНП БЦМЛ, і зусиль колективу вже можна зробити. Адже у системі охорони здоров’я Бродів працюю ще з 1989 року. Починав, як то кажуть, з низів, ще будучи студентом Бориславського медучилища – на канікулах працював санітаром «швидкої допомоги». Після закінчення медучилища був фельдшером на «швидкій» у Бродах, під час служби в армії – санінструктором, потім знову фельдшером у рідному місті. А після закінчення Тернопільської медичної академії ім. І.Я.Горбачевського та інтернатури повернувся у бродівськоку лікарню і вже 17 років є лікарем-хірургом. У цій же лікарні все своє трудове життя працювала старшою медсестрою і моя мама. Вони з батьком дуже хотіли, щоб я став лікарем, а я поставив собі за мету – ще й головним. Здійснив, як бачите, мрію батьків і досяг своєї мети. Добре усвідомлюю, яку відповідальність несу за стан охорони здоров’я в МТГ, за колектив і за людей, які чекають від нас, медиків, порятунку від недуги. Тому нині моя мета – змінити на краще нашу місцеву службу здоров’я і наблизити її до євростандартів.

– Ваші перші кроки на посаді керівника…

– Найперше, я офіційно звернувся в обласний департамент охорони здоров’я, щоб на базі інфекційного відділення нашої лікарні розвернути ковідне відділення. Адже наші медики і так надавали медичну допомогу ковідним хворим, самовіддано і професійно виходжували їх. Це б значно покращило і оплату праці медиків, і фінансування установи. Нас, правда, лише поставили у резерв. Тоді ж я звернувся у міську раду і нам виділили 75 тис. грн на облаштування кисневих точок. І зараз в інфекційному відділенні є 30 таких, облаштованих згідно сучасних вимог, рятівних точок. Крім цього, міськрада виділила і 100100 грн для придбання 350 кисневих балонів.

Робимо сходи і пандус при вході у центральний корпус, кошти на які виділив власник аптеки «Скайінвест» Володимир Скіпчак. Вони обкладені бруківкою, будуть вмонтовані поручні за європейськими стандартами. Вирівняли територію, замостили переробленим асфальтом, пообрізували дерева, підготували вертолітний майданчик для аеромобільного транспортування хворих у спеціальні медичні заклади в інші міста. Бо, погодьтесь, наша територія донедавна справляла гнітюче враження, що аж ніяк не сприяло лікуванню та одужанню хворих і навіть таїло певну небезпеку і для них, і для відвідувачів.

– Як вдалося зробити все це при, скажемо, досить скромному фінансуванні?

– Лише завдяки добрим, небайдужим, благородним і мудрим людям, які хочуть мати у місті, де живуть і яке люблять, належний рівень медичного обслуговування, думають про майбутнє своїх дітей, розуміють сучасну соціально-економічну ситуацію. І я, і колектив медиків, і недужі люди вдячні за розуміння наших потреб, допомогу і сприяння у наших новаціях. Зокрема, керівництву і депутатам Бродівської міськради, заступникам міського голови, колективу КП «Броди» і його керівнику Юрію Кукулці, підприємству «Нара», нашим військовим авіаторам, місцевим підприємцям Роману Демчуку, Ігорю Климу, Олександру Волощаку, Олегу Казмірчуку, Віталію Галандюку, Тарасу Федоришину. А Сергій Ангеляшко власним коштом робить ремонт VIP-палати у терапевтичному корпусі, який, до речі, почали ще 4 роки тому.

Наша особлива вдячність депутату обласної ради Євгену Шведу, який посприяв виділенню з обласного бюджету коштів (1,5 млн грн) на ремонт терапевтичного корпусу.

Завдяки директору ТзДВ «Галант» Ганні Приймак і її колективу та благодійному фонду «Берегиня» оновилися халати і костюми для лікарів, білизна, кухонні фартухи і т.п. Отже співпраця і сприяння влади, громади, небайдужих людей, бізнесу, благодійних фондів допомагає робити те, чого поки що не може забезпечити держава. І, звичайно, зусилля колективу, об’єднаного спільним баченням шляхів подальшого розвитку наших медичних закладів, і забезпечення належної сучасної охорони здоров’я людей. Хочу вірити, що таких небайдужих людей у нашій громаді є ще немало. Тому ми відкрили благодійний рахунок: UA47325796000­00260­0­4300429440 в АТ «Ощадбанк» філія Львівського обласного управління, ЄДРПОУ 01998226, КНП «Бродівська ЦМЛ» – благочинна допомога.

На фото: Ольга Михайлівна Павловська – лікар вищої категорії, яка вже немало років очолює колектив інфекційного відділення КНП «Бродівська центральна міська лікарня», який першим «прийняв удар» коронавірусу. Саме тут виходжували найбільше брідщан, які захворіли на COVID-19, коли призначені для цього спеціальні медичні заклади були переповнені. Невідома хвороба, нові протоколи лікування, що періодично змінювалися, іноді цілодобове перебування біля хворих, загроза здоров’ю і життю не тільки медпрацівників відділення, а й членам їх сімей – все витримали, вистояли, набули досвіду і допомагали людям, забуваючи про всі ризики. Бо вони – медики, віддані своїй професії і клятві Гіпократа. І навіть зуміли здобути перемогу у конкурсі мікропроєктів і тепер мають можливість облаштувати у відділенні нові санвузли та душові кабінки.

– Які Ваші найближчі плани?

– Покроково будемо вирішувати проблеми, яких у нас ще немало. Нам вкрай необхідне оновлення медичного обладнання. Під час відвідин нашої лікарні народним депутатом України Михайлом Бондарем, ми звернулися до нього з проханням посприяти у виділенні коштів для завершення ремонту оперблоку у терапевтичному корпусі лікарні. Це дасть змогу з часом розвантажити старий корпус лікарні, де могли б розміститися сімейні лікарі, педіатри.

Плануємо також придбати лабораторний аналізатор для діагностики гострих серцевих захворювань, колоноскоп, у травматологічному відділенні поставити комп’ютерний томограф.

Продовжуємо працювати над впровадженням сучасних малоінвазивних методів лікування, а це вимагає оновлення медобладнання, зокрема у хірургічному, гінекологічному, урологічному відділеннях.

Мені пощастило на досвідчених високопрофесійних і водночас новаторських заступників. Разом з Оксаною Кукулкою, Ігорем Матійчуком, Ольгою Кісь маємо напрацювання щодо поліпшення дисципліни праці, деонтології, кадрової політики, поліпшення діяльності первинної ланки, взаєморозуміння у колективі.

На фото: (зліва направо) лікарі ЗПСМ Марія Василівна Сокальська, Юрій Вікторович Цундер і Галина Петрівна Стоцька, Ольга Григорівна Грищук, лікар-терапевт ЗПСМ.

– Нашим читачам хотілося б знати про справи і у поліклінічному відділенні…

– Маємо і тут певні напрацювання, шляхи реалізації, яких будемо шукати разом і з його завідувачем Іваном Смалем. Там теж потрібен ремонт окремих кабінетів, коридорів. Плануємо поставити там УЗД-апарат, що покращить огляд амбулаторних хворих, електронне табло прийому лікарів та ін.

– Що скажете колегам у переддень свята?

– Хочу подякувати кожному члену колективу за терпіння, сумлінну працю, яка й донині належно не поцінована, розуміння наших нинішніх проблем і прагнення бути єдиною командою професіоналів у боротьбі за життя і здоров’я людей. Щиро вітаю і медиків, які вже на заслуженому відпочинку. Бажаю усім найперше доброго здоров’я і доброго настрою, щоб дарувати його іншим, гідних зарплат, сімейного благополуччя, радості від життя.

Фото В.ЧИЖИКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *