Додому > Новини > Як живе Бродівщина в умовах надзвичайної ситуації?

Як живе Бродівщина в умовах надзвичайної ситуації?

На питання головного редактора газети Надії ЗАБОКРИЦЬКОЇ відповідає голова Бродівської райдержадміністрації Оксана ПРОКОПЕЦЬ.

– Оксано Павлівно, другий тиждень Бродівщина живе в умовах карантину. Які обмеження діють в районі?

– Так, рішенням Уряду від 12 березня в Україні введено карантин. Бродівська райдержадміністрація одразу на це відреагувала – було скликано позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. Тоді у Бродівському районі був введений карантин у всіх навчальних закладах, також окремим дорученням голови Бродівської райдержадміністрації було тимчасово призупинено роботу суб’єктів господарювання, що передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо), спортзалів, встановлено обмеження на проведення масових заходів.

Згодом, 16 березня, карантинні заходи були посилені, відповідно, скасовано усі масові заходи, обмежено роботу об’єктів торгівельного і побутового обслуговування населення, окрім суб’єктів роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торгівельної діяльності і діяльності з наданням послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.

Окрім цього, з 18 березня припинено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, заборонено перевезення пасажирів – понад 10 осіб у одному транспортному засобі.

– Які кошти виділені з районного бюджету для запобігання поширення коронавірусу в районі?

– Під час позачергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулося 16 березня, було прийнято рішення про виділення 500 тисяч гривень з коштів резервного фонду районного бюджету. Зокрема, близько 230 тисяч гривень для закупівлі медичних препаратів, індивідуальних захисних масок, костюмів захисту та дезінфікуючих засобів з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інші 270 тисяч (і ще 287,7 тисяч гривень виділених Бродівською міською радою з резервного фонду бюджету міста) – це кошти для придбання апарату штучної вентиляції легень для Бродівської центральної районної лікарні. Також є розуміння зі сторони більшості органів місцевого самоврядування: Заболотцівська ОТГ вже виділила 100 тисяч гривень на підтримку районної лікарні, відомо, що й інші сільські голови запланували засідання виконкомів, де розглядатимуться питання виділення коштів.

Щоб усі розуміли, департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації змодельовано логістику пацієнтів з ознаками коронавірусу. Затверджено так званий перший рівень надання допомоги при коронавірусній інфекції – це чотири обласні лікарні. Тобто, мешканець з будь якого куточка області з підозрою на коронавірус буде доставлений екстреною медичною допомогою в обласний центр. Лише у разі переповнення цих лікарень пацієнтами, будуть задіяні лікарні другого рівня – це районні центральні лікарні, які фактично будуть обслуговувати певний округ. Відтак, Бродівський район належить до Кам’янка-Бузького округу, тому ще окремо 500 тисяч гривень з резервного фонду районного бюджету цільово скеровано на Кам’янка-Бузьку центральну районну лікарню.

Не залишаються осторонь проблем поширення коронавірусу й підприємства району, зокрема одне з найбільших – ТзДВ «Галант», що на державне замовлення Міністерства економіки щомісячно виготовляє по 500 000 масок, окрім цього не забуває про населення району – забезпечує масками військо, правоохоронні органи, бюджетні установи, державні структури, населення, всіх, хто звертається. Однак, адміністрація фабрики просить населення району поставитись з розумінням і не замовляти масок великими партіями, закупляти частинами по потребі, оскільки швачки, які й так працюють понаднормово та у вихідні дні, не встигають їх виготовляти. В соцмережах поширено багато дезінформації, тож я вас запевняю, що швейна фабрика працює, шиє маски, тож не потрібно панікувати. Також керівництво фабрики запрошує на роботу швачок, яких працевлаштує, укладаючи з ними тимчасові договори. Приходьте, шийте, не будьте байдужими!

– В районі створений штаб швидкого реагування, який фактично тримає руку на пульсі Брідщини у цей критичний час. Чи з розумінням ставляться мешканці району, особливо підприємці, щодо закриття деяких магазинів, ринку, заборони роботи закладів громадського харчування та інше?

– Думаю, що усі розуміють, що це все – вимушені запобіжні заходи. Досвід інших країн вчить, що не треба чекати, коли пандемія вдарить на повну. Можливо, серед підприємців є й невдоволення… Але органи влади, місцевого самоврядування повинні зосередитись на важливіших речах.

Важливо, щоб здійснювався соціальний супровід людей літнього віку – наприклад, на обліку в Бродівському територіальному центрі соціального обслуговування їх 645 осіб (179 в Бродах та 466 в сільській місцевості). Функція соціальних працівників, а їх працює 62 (18 в Бродах та 44 в сільських населених пунктах) забезпечити таку категорію громадян медикаментами, продуктами харчування та іншими необхідними засобами.

Необхідно, щоб мешканці наших територій дотримувались карантину та самоізоляції, особливо ті, хто повернувся з-за кордону, за ними здійснює спостереження їх сімейний лікар. А починаючи з 20 березня на районному рівні є інформація про кількість осіб, які повернулись з-за кордону. Станом на 25 березня до Бродівського району повернулося 22 особи, з ними проведена інформаційно-роз’яснювальна робота, кожен з них підписав документ, у якому йдеться про обов’язок піти на двотижневу самоізоляцію. За порушення правил – штраф від 17 до 51 тисячі гривень, якщо такі дії призведуть до поширення хвороби передбачено арешт на 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на 3 роки, а коли порушення правил обсервації спричинило смерть або інші тяжкі наслідки – порушнику передбачено від 5 до 8 років ув’язнення. Потрібно забезпечити функціонування служб життєзабезпечення населення. На тижні, комунальним підприємством Бродівської міської ради проведено дезінфекцію вулиць міста, «Бродівська управляюча компанія» розпочинає обробку під’їздів багатоквартирних будинків. Санепідемслужбою системно проводиться знезараження громадських місць – автозупинок, адміністративних та виробничих приміщень установ та організацій району, транспортних засобів, контейнерних площадок та сміттєвих контейнерів. Це наші пріоритети сьогодні.

– В області оголошено режим надзвичайної ситуації. У зв’язку з цим, які заходи будуть проводитися у нашому районі? Чи стануть жорсткішими обмеження?

– З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом з 00:01 год 24 березня 2020 року у Львівській області введено тимчасовий режим надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня. Відповідно, усі органи переведено у режим роботи в умовах надзвичайної ситуації, жорсткіших обмежень наразі не введено.

Під час надзвичайної ситуації права і свободи громадян не обмежуються, але люди мають певні зобов’язання. Перш за все – дотримуватися карантину, без гострої необхідності не виходити з будинків і квартир, уникати скупчення людей.

Користуючись нагодою звертаюся до мешканців міста та району. Запам’ятайте! Ваше відповідальне ставлення до виконання всіх карантинних заходів допоможе зберегти ваше здоров’я та врятувати здоров’я й життя оточуючих!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *