Додому > Культура > Як колядували «Медичні перці»

Як колядували «Медичні перці»

Різдво Христове – найважливіше зимове свято в Україні. Люди у різдвяних колядках прославляють новонародженого Ісуса, Пресвяту Діву Марію, святого Йосифа. Колядують всі – діти, дорослі, парубки та дівчата. До коляди готуються сільські клуби, Народні доми, церковні хори, також створюються гурти колядників і щедрувальників. І кожен колектив не хоче бути схожим на інших.

Бродівчан цьогоріч потішив своїми колядками гурт «Медичні перці» КНП «Бродівська ЦМЛ». Адже особливо приємно було почути побажання здоров’я, добра, радості, щастя, смачної куті саме від медиків.

Лікар-травматолог Віктор Каськів розповідає:

– Наш колектив був організований ще років десять тому, коли головою профкому був нинішній директор КНП «Бродівська ЦМЛ» Мирослав Тимусь. З вертепом не один рік віншували своїх колег. Останній раз ми колядували у 2013 році. Коли розпочалася війна якось це затихло. Цьогоріч на профспілкових зборах виникла ідея відродити цю традицію. Зібралися на репетицію, склали самі собі сценарій і взялися до роботи. З колядою обійшли усі відділення лікарні, стоматологію, гінекологію. Також з різдвяними віншуваннями відвідали наших ветеранів – колишнього головного лікаря Івана Грищука, лікарів Григорія Рокиту, Володимира Опанасюка. Згодом виконувач обов’язків голови профкому Юрій Данильчук побачив в інтернеті інформацію про онлайн фестиваль-конкурс «Різдвяна зірка 2022», організатором якого була Софіївська селищна територіальна громада. Отож, ми зняли відео і відправили заявку на участь.

На фестиваль було подано 226 відеоробіт. Його учасниками були також представники української діаспори з Казахстану та Канади. Переможці були оголошені 19 січня. У номінації «Гарно колядуємо. Чудово працюємо» переміг колектив «Медичні перці» КНП «Бродівська ЦМЛ».

«Медичні перці», а саме лікарі – травматолог Віктор Каськів, невропатолог Василь Чиж, дерматолог Юрій Данильчук, бактеріолог Оксана Стах, медсестри Лілія Хойна, Любов Кліпарчук, Зоряна Лосенкова, медичний статист Наталія Легчиліна наступного року планують продовжити традицію коляди у лікарні і залучити до колективу більше молоді.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *