Додому > Новини > Вшанували загиблих у битві під Бродами

Вшанували загиблих у битві під Бродами

Минулої неділі, 28 липня, на Львівщині вшанували пам’ять українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні» за участю І Української дивізії «Галичина» УНА.

Дивізія опинилася у першій лінії оборони і прийняла на себе увесь удар радянських військ, які значно переважали у кількості. У результаті боїв під Бродами загинули тисячі дивізійників, багато потрапили в полон. Дехто влився в лави УПА, а декому вдалося вирватися з оточення й вирушити на Закарпаття, а звідти в місто Нойгаммер. Цього року минає 75 років з того часу.

У селі Червоне Золочівського району на території військового кладовища, громадськість та представники влади поклали квіти до символічних таблиць біля каплиці. Опісля відбулося скорботне віче.

«На цьому місці полягли люди, які мали честь захищати нашу державу. Ми сьогодні маємо велику відповідальність продовжувати цю національно-визвольну боротьбу. І вона триває не лише за територію, але й за українську мову та віру. Ми сьогодні маємо сильну українську армію, яка готова боронити нашу державу, також маємо національну пам’ять та свідомість, які допоможуть нам захищати наші цінності. Пригадую слова полковника Коновальця: «У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії». Переконаний, що ми станемо творцями нашої української історії», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

На військовому цвинтарі у селі Червоне з військовими почестями перепоховали 29 воїнів Першої української дивізії «Галичина», котрі загинули у «Бродівському оточенні». Їх останки розшукали впродовж року пошуковці меморіально-пошукового центру «Доля». Учасники цієї організації вже багато років ведуть пошукові роботи з виявлення захоронень та останків загиблих у Другій світовій війні. У капличці на території військового кладовища панахиду за загиблими відслужили священики різних конфесій.

Далі скорботні заходи продовжилися у селі Підгірці Бродівського району. До могил дивізійників були покладені квіти. Поминальний молебень відслужив о. Богдан Кравець.

А на велелюдному віче на горі Жбир, де розташований меморіал воїнам Першої української дивізії «Галичина» УНА, що неподалік села Ясенів, зібралися не тільки представники Львівщини, а й сусідніх областей. Поминальну молитву відслужили священики Іван та Володимр Парфанюки.Заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів, звертаючись до присутніх, наголосив, що ті, хто не вшановує пам’ять своїх предків, самі не заслуговують на повагу.

Олег Синютка у своєму виступі сказав, що це наші герої, це наша історія, наша правда, наша земля і ми за неї будемо стояти.

Учасник українсько-російської війни Мар’ян Бе­рездецький, учасник бойових дій у лавах добровольчого корпусу Степан Цирій, почесний голова Спілки офіцерів України Євген Лупаків у своїх промовах наголошували, що ті, хто тут загинув, не забуті і є прикладом для наслідування.

Також на горі Жбир відбулося спецпогашення ювілейної марки і конверта, присвячених 75-річниці битві під Бродами.

Патріотичні пісні виконали народний аматорський вокальний ансамбль «Січовик» (керівник Михайло Добрянський) та НХПК «Благовіст» (керівник Ольга Ковальчук).

Більше фото на нашій сторінці у мережі Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *